Tautinių kultūrų centre jau velykinės nuotaikos – suaugusieji ir vaikai kūrė velykinius atvirukus, net lietuvių kalbos mokymuose – pagrindinė tema buvo lietuviškos Velykos.
“Šiuo sunkiu metu, taip norisi pasiųsti nors dalelytę gėrio ir šviesos visiems, atspindėti tai savo sukurtame velykiniame atviruke”, – sakė dailininkė, baltarusių sekmadieninės mokyklos mokytoja Oksana Juozaitienė, mokiusi kaip kuo įdomiau sukomponuoti šventinį atviruką, kaip piešti kiaušinį, kokius ornamentus rinktis. Kūrybinėse dirbtuvėse darbavosi ir vaikai, ir suaugę, panorėję savo rankomis kažką sukurti.
Tuo tarpu TKC lietuvių kalbos kursų lankytojų laukė visa velykinė edukacija. Mokytasi ne tik lietuviškai ištarti šv.Velykos bei margučiai. Mokytoja Erika Tendziagolskytė-Patrikainen supažindino su velykinėmis tradicijomis Lietuvoje bei mokė kiaušinių marginimo vašku. Kursų lankytojai noriai ėmėsi šio užsiėmimo, daug kas tai darė pirmą kartą.
Šį pusmetį į TKC organizuojamus lietuvių kalbos kursus užsirašė kaip niekad daug kitataučių, sudarytos net trys grupės. Nemaža dalis besimokančiųjų – Klaipėdoje radę prieglobstį ukrainiečiai, baltarusiai ir kitų tautybių atstovai.
Beje, kursų lankytojai guodžiasi, kad labai jau sunki ta lietuvių kalba, kad sakinyje kaitaliojame, linksniuojame kiekvieną žodį. Dar juokavo, kad lietuviai naudoja labai daug balsių ir daug šnypščiančių priebalsių, o kirčiavimas baisiai nenuspėjamas… Tačiau visi tikina, kad valstybinės kalbos mokėjimas jiems labai reikalingas. Kaip pasakojo ne vienas kursų lankytojas, jau išmokus bent pasisveikinti, kažko paklausti ar atsakyti į paprastą klausimą – ateina didesnis užtikrintumo, pasitikėjimo savimi jausmas.