Džiugu, kad Klaipėdos armėnų bendruomenės „Van“ sekmadieninės mokyklos auklėtinių šokių kolektyvas (mok. Hasmik Kirakosyan) tapo konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ perklausos Klaipėdoje laureatais.

Tai buvo jau XI respublikinio vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos atlikėjų konkurso perklausa. Ši perklausa vyko Klaipėdos Tautinių kultūrų centro patalpose dar gegužės mėnesį –  priėmėme net 11 įvairių folklorų kolektyvų iš Klaipėdos ir Klaipėdos rajono. Perklausoje dalyvavo ir mūsų tautinių bendruomenių meniniai kolektyvai. Minėtas armėnų „Van“ kolektyvas ir Klaipėdos baltarusių bendrijos „Krynica“ sekmadieninės mokyklos ansamlis „Verasok“ (mok. Valentina Snigur) bei baltarusių Leonovų šeimos ansamblis. Pastarieji apdovanoti padėkomis už dalyvavimą.

Dalyviai koncertavo tiek lauke, tiek patalpose, o repetavo visuose kabinetuose ir net parko erdvėse.

Šio konkurso dalyviai varžosi dviejose konkurso kategorijose – folkloras ir stilizuota liaudies kūryba. Tradiciškai folkloro kategorijos laureatams suteikiama teisė dalyvauti Tarptautiniame folkloro festivalyje „Pokrovskije kolokola“.

Šiais metais konkurse „Tradicijų paveldėtojai“ dalyvavo net 53 kolektyvai iš įvairių Lietuvos regionų.

Konkursą organizuoja Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centras bei Tautinių mažumų departamentas prie LR  Vyriausybės.