Tautinių kultūrų centro salėje praėjusį šeštadienį skambėjo sveikinimai baltarusių kalba. Šėlo „Baba Jaga“, visus šokdino Snieguolė ir skambėjo baltarusių sekmadieninės mokyklos ansamblio „Verasok“ vaikų dainos.

Kalėdinę popietę savo vaikams ir jų tėveliams surengė Klaipėdoje gyvenančių baltarusių bendrija „Krynica“.

Stebint nuotaikingą improvizaciją Kalėdų tema – salėje netrūko nei juoko, nei aplodismentų. Tiek maži, tiek dideli noriai įsiliejo į pasaką, kurią sekė ansamblio „Verasok“ vadovė Valentina Snigur, šventėms virtusi pasakų Fėja ir, čia pat, salėje kūrusi stebuklus. Pasirodo ne viskas iškart pasiseka net Fėjoms. Jai mostelėjus stebuklų lazdele pasirodė Ragana, grasinusi ne vieną salėje sėdintį vaiką paversti savo pietumis. Laimei, Fėjos dėka, viskas baigėsi sėkmingai, Ragana pasitenkino tuo, kad minė mįsles su vaikais. Tiesa, prieš tai perspėjo „neatspėsit – suėsiu“. Oi spėliojo vaikai, stengėsi. O už teisingus atsakymus iš Raganos gavo raganiškų dovanų – musių, vorų, tarakonų.

Antruoju savo burtu Fėja iškvietė Snieguolę, kuri visus pradžiugino šokiais. Ne tik pati šoko, bet ir kitus mokino. Net Senelis Šaltis tądien apsilankė, tiesa, tik virtualiai, nes, kaip paaiškėjo, atvykti jam sutrukdė pandemija ir uždarytos valstybių sienos. Tačiau Senelis Šaltis, nebūtų Senelis Šaltis, jei nebūtų sugalvojęs išeities – į Klaipėdą jis išsiuntė Nesterką, baltarusišką greituolį personažą, kuris dovanų maišą vaikams ir atbogino. Dar pasiklausęs „Verasok“ ansambliečių dainų, neilgai trukęs, Nesterka vaikams dovanas ir išdalino bei palinkėjo jau 10 metų gyvuojančiam baltarusių vaikų ansambliui „Verasok“ nepailstomai dainuoti ir toliau.

Be Fėjos, kurią vaidino Valentina Snigur, spektaklyje taip pat dalyvavo:

Mergaitė – Arina Zaiko

Berniukas – Georgij Matasov

Nesterka – Jurij Michejenko

Ragana –  Irina Simačiova

Snieguolė – Julija Malina