Klaipėdoje gyvenančių lenkų bendruomenės nariai nepraleido progos susitikti ir tautiečių rate paminėjo Lenkijos nepriklausomybės dieną. Klaipėdos Tautinių kultūrų salėje skambėjo Lietuvos ir Lenkijos himnai. Prisiminta Lenkijos istorija, svarbiausi įvykiai ir datos – tuo pasirūpino Lietuvos lenkų sąjungos Klaipėdos skyriaus, Trečiojo amžiaus universiteto nariai ir šios institucijos pirmininkė Irena Songinienė.

„Renkamės, kad galėtume pabendrauti gimtąja kalba. Mūsų tėvynė – Lietuva, bet šaknys lenkiškos, tad mes laikomės lenkiškų papročių ir tradicijų“ –  sakė bendruomenės narė, universiteto vadovė Irena Songinienė.

Bendruomenės nariai pasakojo, kad, nepaisant pastangų, dėl asimiliacijos vis sunkiau išlaikyti savo kalbą. Ypatingai mišriose šeimose, kur daugiausia dominuoja lietuvių arba rusų kalbos. Todėl bendravimas su tautiečiais jiems yra labai svarbus.

Lietuvos lenkų sąjungos Klaipėdos skyrius įsikūrė daugiau kaip prieš 20 metų. Nors dar prieš oficialų įkūrimą jau vyko veikla.

„Susirinkdavom, švęsdavom religines šventes“, – prisimena buvusi ilgametė Klaipėdos skyriaus pirmininkė Irena Songinienė, paatviravusi, nors pati itin švaria lenkų kalba pasigirti jau negalinti, bet mąstanti tik lenkiškai.

Klaipėdos lenkų bendruomenę, Tautinių kutūrų centro vardu sveikino kultūrinės veiklos vadybininkė Ilona Kabošytė, sveikino ir kitų tautinių bendruomenių pirmininkai bei į svečius užsukusi Seimo narė Ligita Girskienė.