Klaipėdos Tautinių kultūrų centro organzuotoje išvykoje dalyvavo beveik 50 ukrainiečių, nors norinčių buvo ir dar daugiau.  Žemaitijos sostinė Telšiai nepaliko abejingų – apeiti visi žemaitiški simboliai, pasisemta meškos jėgos, apžiūrėta  Šv. Antano Paduviečio katedra, net pasimelsta už artimuosius Ukrainoje. Gidė Danutė Popovič pasistengė ne tik atskleisti šio miesto grožį, bet ir parodė Telšiuose iškilusius Ukrainos palaikymo ženklus ar simbolius. Už tai, žinoma, mūsų ekskursantai negailėjo jai gražių žodžių bei apkabinimų – tokios ukrainietiškos tradicijos.

Beje, ukrainiečiams pažinti Telšius padėjo ir jų tautietė,  į Klaipėdą karo atblokšta Odesos gyventoja Tatjana Chapurko. Moteris pasiruošė ir apie Telšius išvykos dalyviams pasakojo ukrainiečių kalba.

Po peno akims, atėjo ir pietų metas. Gražinos Gaižauskienės sodyboje laukė edukacija – tikrų žemaitiškų valgių degustacija. Žinoma, kad labiausiai visiems patiko žemaitiškas kastinis. Ukrainiečiai labai domėjosi šio patiekalo gaminimo subtilybėmis, lygino su panašiu ukrainietišku gaminiu.

„Nutarėme Klaipėdoje nuo karo prieglobstį radusiems ukrainiečiams specialiai organizuoti ir padovanoti tokią velykinę dovaną – išvyką į Telšius“, – sakė KTKC direktorė Jelena Butkevičienė, pridūrusi, kad centras kaip įmanoma stengiasi atliepti į ukrainiečių pabėgėlių situaciją ir vykdo ne vieną tokią veiklą – padeda, padrąsina, pagelbėja adaptuojantis naujoje vietoje. Centro iniciatyva vyko edukacijos ukrainiečių vaikams, neatlygintinai, su savanorių pagalba, centre vykdoma  laikina vaikų priežiūra.

Straipsnis spaudoje >>>