Tautinių kultūrų centre vienas po kito vyko renginiai skirti pažymėti Vasario 16-ąją – Lietuvos nepriklausomybės dieną.

Kiek anksčiau Pabaltijo ukrainiečių asociacijos pirmininkas Leonidas Tregubas kvietė diskusijai apie Lietuvos ir Ukrainos nepriklausomybę, o šiandien salėje skambėjo J.Kačinsko muzikos mokyklos bei „Aitvaro“ gimnazijos mokinių dainos Lietuvai.

Šiandien į salę sukvietėme ukrainiečių, nuo karo radusių prieglobstį Klaipėdoje, vaikus. Vasario 16 –oji buvo puiki proga užbaigti gražią iniciatyvą, gimusią dar pernai metais – pristatyti leidinius su ukrainiečių vaikų piešiniais.

Dar pernai į mus kreipėsi spaustuvė Onprint, kad padėtume įgyvendinti idėją – išleisti šių metų kalendorių su ukrainiečių vaikų piešiniais.

Šiandien jaunieji dailininkai pagaliau pamatė rezultatą. Džiaugsmo surandant savo piešinį knygelėje būta nemažai. Knygelėje – 58 piešiniai, kuriuos piešė vaikai nuo 4 iki 15 metų.

„Piešinių prisirinko daug, o į kalendorių komisija atrinko tik 12, nesinorėjo nuvilti kitų vaikų, kurie įdėjo daug širdies į savo piešinį, taip ir gimė idėja išleisti visą piešinių knygelę, o pastebėjus dominuojančias mėlyną ir geltoną spalvas piešiniuose, atsirado ir knygelės pavadinimas „Ukraina – mano širdyje“, – sakė Tautinių kultūrų centro direktorė Jelena Butkevičienė ir visus sveikino su Lietuvos nepriklausomybės diena.

Su vasario 16-ąja ir jus, ir mus visus!