Išvykos, ekskursijos, edukacinės programos, daug dainų ir juoko – taip , turbūt, labiausiai atsiminsime 2021 metais Tautinių kultūrų centro inicijuotą ir vykdytą projektą „Kultūrų saitai“, kurio veiklos buvo įamžintos fotografijose bei vaizdo siužetuose. Dalyvavusieji projekte, tautinių bendruomenių atstovai, susirinkę į Tautinių kultūrų centrą pirmieji galėjo įvertinti sukurtus kelionių po etnografinius Lietuvos regionus video siužetus ir dar kartą prisiminti aplankytas vietas, smagias akimirkas bei pasidalinti savo įspūdžiais apie tai. Ir ne tik.

Kaip paaiškėjo, prisiminti ir pakartoti įgytas žinias buvo verta, nes atėjusiųjų laukė „Baigiamasis egzaminas“ – tarsi, dar viena, patriotinė, Vasario 16 –osios išvakarėse vykusi kelionė per Lietuvą.

Dalyviai rungėsi smagioje viktorinoje atpažindami aplankytas Lietuvos vietas, prisimindami datas, faktus bei kitką. Paaiškėjo, kad baltarusių bendrijos „Krynica“  pirmininkui Nikolaj Logvin nėra lygių atpažįstant grūdines kultūras, nors to mokėmės visi per edukaciją Suvalkijoje, geriausiai sekėsi būtent N.Logvin. Beje, jis paskelbtas ir absoliučiu viktorinos nugalėtoju bei buvo apdovanotas ypatingu prizu – tradiciniu mediniu šaukštu.  Po viktorinos dar vyko pats tikriausias „bulvių mūšis“. Labiausiai kelionėse bulvinius patiekalus išgyrusios Oksana Juozaitienė ir Irina Beliajeva susigrūmė, kuri, gi, žino daugiausiai patiekalų iš bulvių. Po bulvių mūšio laukė nuotaikingas „Taip ir Ne“ žaidimas, kurio metu reikėjo atspėti paslėptus, su aplankytais regionais susijusius daiktus. Tautinių bendruomenių atstovams lengvai išlukštenus šiuos galvosūkius, išdalinus prizus, buvo paskelbtas verdiktas, kad visi dalyvavusieji egzaminą išlaikė ir visiems buvo įteiktą po atestatą – naują, ką tik iš spaustuvės pargabentą Klaipėdos Tautinių kultūrų centro leidinį nušviečiantį įvairias projekto „Kultūrų saitai“ veiklas.  Be kita ko, kiekvienas dalyvavęs egzamine, dar buvo apdovanotas ir ypatinga Lietuvos regionų arbata: „žemaitių erbeta“, „aukštaičių arbota“, „cikra dzūkų arbata“ ar „suvalkiečių arbata. Tad ne vienas sakėsi, kad dabar besijaučiantis jau tikru etnografinių regionų žinovu.

TKC direktorė Jelena Butkevičienė  padėkojo visiems aktyviai dalyvavusiems projekte, pasidžiaugė projekto suteiktais džiaugsmais ir atradimais. Gražių žodžių apie projektą negailėjo ir tautinių bendruomenių atstovai. Beje, dalyvių įspūdžiai ir mintys apie šį projektą sugulė tiek į  naują mūsų leidinį, tiek į video siužetus, kuriuos bus galima pamatyti youtube platformoje. Ir kai jau suskubta siūlyti, kur dar reikėtų Lietuvoje keliauti, TKC direktorė paskelbė džiugią naujieną:„Kultūros saitai 2021“ baigėsi – „Kultūros saitai 2022“ prasideda.

Tautinių mažumų departamentas prie LR Vyriausybės ir šiemet palaikė bei dalinai finansuos mūsų projektą, o tai reiškia, kad ir šiemet keliausime ieškoti naujų įspūdžių Lietuvos kultūros pažinimo link.