Jei praėjusį šeštadienį nebuvote Danės krantinėje prie Rotušės – praleidote puikią progą susipažinti su azerbaidžaniečių kultūra iš arčiau. O tai reiškia – neišmokote azerbaidžanietiškų šokių žingsnių, negirdėjote ypatingo azerbaidžanietiško, ilgakaklio styginio muzikos instrumento taro muzikos bei neparagavote tradicinio, azerbaidžanietiško medaus ir riešutų pyrago – pachlavos, be kurio neapseina nei viena azerbaidžaniečių šventė. Kaip, beje, ir be žirgų.
Raiteliai ant žirgų, karietos ir automoblių virtinė su tautine atributika šeštadienį riedėjo centrinėmis Klaipėdos miesto gatvėmis – azerbaidžaniečiai garsiai ir spalvingai sveikino miestą, o miestiečiai dėkojo už gerą nuotaiką ir neįprastą reginį.
Kasmet Klaipėdos regiono azerbaidžaniečių bendrija „Azeris“ miestui ir miestiečiams dovanoja šventę – Azerbaidžano kultūros dienas. Per jas klaipėdiečiams suteikiama galimybė išgirsti azerbaidžanietišką muziką, azerbaidžanietišką šnektą ir azerbaidžaniečių dainas – jas renginyje atliko bendrijos sekmadieninės mokyklos auklėtiniai, broliai Mahmud ir Mahammad Mammadovai.
Azerbaidžaniečių kultūros dienos – tai ir galimybė pasigėrėti azerbaidžanietiškais šokiais – jais šiemet džiugino šokių studija „Meliha“ iš Šiaulių bei šokėjai iš Baku (Azerbaidžanas).
Renginio žiūrovai neliko tik stebėtojais, čia pat šokėjai juos įtraukė į smagius ratelius ir pamokė azerbaidžanietiško šokio žingsnelių. Pačių azerbaidžaniečių raginti nereikėjo – jie iškart užkūrė kone šokių varžybas. Renginio metu savo tautiečius sveikino bendrijos „Azeris“ pirmininkas Aliaga Mamedov, o nuo Klaipėdos Tautinių kultūrų centro skriejo padėka visai pirmininko šeimai ir Renai Mammadovai, visada aktyviai dalyvaujančiai azerbaidžaniečių tautinės bendruomenės veikloje.
Fotografijos – Leonid Sobolev