Tautinių kultūrų centre pristatoma paroda „Mano gimtasis miestas“. Joje pedagogės, dailininkės Olgos Saurbajevos darbai bei  jos vadovaujamos dailės studijos „Pagrandukas“ auklėtinių kūryba.

Nuo 1991 m. gyvuojančioje dailės studijoje piešti mokosi ir suaugę, ir vaikai. Šįkart pristatomi suaugusių „jaunųjų dailininkų“ darbai. Į gimtąjį miestą kviečia pažvelgti Natalija Michailova, Natalija Makoveičiuk, Olga Jegorova, Sergej Vasiljev. Visus juos vienija pomėgis piešti, nors visi jie turi ir kitas savo specialybes (mokytojų, jūrininkų, vadovų),  tačiau visi jie pagaliau įgyvendino ir savo seną svajonę – tapyti. Olga Saurbajeva sako, kad jai nesvarbu, kiek jos auklėtiniai yra nutolę nuo meno. Ji taiko savo mokymo metodus ir sako, svarbiausia, kad žmogus norėtų dirbti. Pirmiausia, atėjusių į studija laukia savotiškas testas„ o tada aš jau pamatau ar jis tapytojas, ar grafikas ir jau žinau kaip su juo dirbti“, – pasakoja dailininkė.

Parodoje ne tik miesto, bet ir jūros, Jūrų muziejaus gyventojų vaizdai. Pati O.Saurbajeva sako, kad miestas tai ne tik pastatai ar gatvės. Miestas tai ir žmonės, kurie prisidėjo prie miesto gerovės – taip parodoje atsirado jos tėvo portretas. Jos tėtis, Aleksandras Litvinovas, jūrininkas, buvęs ilgametis jūrininkų mokyklos dėstytojas taip pat mėgo piešti. Dailininkė neslepia, kad ji dažnai tapė savo tėvą. Anot jos, kažkaip teptukas jį mėgo. Apskritai, pasakojo Olga, dailininkai labiau mėgsta tapyti vyresnius žmonės, nes jų veiduose atsispindi patirtos istorijos.

Apie savo tėtį, dailininkė sako, galėtų pasakoti nesustodama, o kada nors, galbūt, net išleisti knygą. Ko vertas būtų vien pasakojimas apie tai, kaip ji su broliais ir tėčiu 1960 metais visą mėnesį dviračiais keliavo iš Lietuvos per Baltarusiją ir iki pat Krymo. Šios istorijos nuotrauką taip pat rasite parodoje, na o darbai Tautinių kultūrų centre bus eksponuojami visą vasario mėnesį.

Nuotraukų autorius Kiril Zacharov