Su šūkiu „Mums svarbi kiekviena kultūra, kiekviena tauta, kiekvienas žmogus” darniai įsiliejome į Jūros šventės ritmą mieste ir nelikome nepastebėti.

Džiugu, kad mūsų tautinės bendruomenės atsiliepė į kvietimą dalyvauti Didžiojoje jūros šventės eisenoje ir pasinaudojo proga pasveikinti miestą, miestiečius bei skleisti savo tautos kultūrą.

Kartu žygiuodami įvairių tautų atstovai su savo nacionaliniais kostiumais ar atributika labai papuošė eiseną ir pridėjo papildomų spalvų – girdėjome atsiliepimus iš eiseną stebėjusių žiūrovų.

Ne mažiau pagyrų tautinės bendruomenės sulaukė ir po koncerto, sekmadienį vykusio Teatro aikštėje.

Šiemet koncerte kaip niekad daug šokių – jų negailėjo šokių studijos „Gumerdance“  merginos, susirinkusiems į koncertą dovanojusios baškirų, totorių ir turkų šokius. Netrūko ispaniškų šokių, juk dalyvavo Flamenko šokio mokykla „Rozalinda“. Puikią nuotaiką žiūrovams dalino šokių kolektyvas „Russkij suvenir“, rytietiškus kerus, šokant azerbaidžaniečių šokius, skleidė šokių studija „Meliha“ iš Šiaulių.

Žiūrovai plojimų negailėjo Klaipėdos žydų bendruomenės atstovei, solistei Majai Tarachovskajai iškart pavergusiai publiką  savo daina „Krutitsia, vertitsia, shar goluboi“, baltarusių bendrijos „Krynica“ nuotaikingam pasirodymui bei šiltai žiūrovų priimtam Lietuvos kirgizų bendruomenės pasirodymui.

Žiūrovai turėjo retą progą pasiklausyti kaip skamba senovinis kirgizų instrumentas komūzas, išvysti ritualus primenantį kirgizų „Ugnies“ šokį.

Džiaugiamės, kad kartu su mumis tiek eisenoje, tiek koncerte dalyvavo Klaipėdos ukrainiečių kultūros ir švietimo centro „Rodyna“ kolektyvai ir solistai bei Klaipėdoje nuo karo prieglobstį radę ukrainiečiai. Kaip visada komplimentai skriejo charizmatiškai solistei Dinai Mataitienei, žiūrovų širdis pavergusiai daina „Perepioločka“, audringo palaikymo sulaukė ir ukrainiečių ansamblio atliekama daina „Stefanija“ ir  sekmadieninės mokyklos auklėtinės Marijos Kyslos nuskambėjusi „Malda Ukrainai“. Koncertą vainikavo Ukrainai dedikuotas  sesučių iš iš Mikolajevo (Ukraina), Jelizavetos ir Hanos Bliščak jautrus akrobatinis pasirodymas, po kurio mūsų tautinių bendruomenių atstovai į dangų paleido baltuosius balandžius…

Taip sveikinome miestą ir miestiečius, linkėdami, kad Klaipėda ir toliau liktų saugiais namais mums visiems, kur nuo seno gyveno ir sutarė įvairios tautos.

1 straipsnis laikraštyje „Obzor”

2 straipsnis laikraštyje „Obzor” 

 

Nuotraukos Leonido Sobolevo, Irinos Beliajevos, TKC archyvas