Jau tradiciškai, Klaipėdos baltarusių bendrija „Krynica“ švęsti baltarusiškos Kupalos sukviečia visus į Minijos slėnyje esančią Gervaičių kaimo turizmo sodybą. O netradiciškai geras oras per Jonines, į šventę atginė nemažą būrį baltarusiškos Kupalos dalyvių, žiūrovų, gerbėjų. Ne tik baltarusių, prie šios šventės mielai jungiasi ir kitų Klaipėdos tautinių bendruomenių nariai. Į šventę atvyko baltarusių bendruomenių atstovai ir iš užsienio, atvežė savo koncertinius pasirodymus ir sveikino klaipėdiečių „Krynica“ bendriją. Bendrijai sveikinimus Tautinių kultūrų centro vardu perdavė kultūros vadybininkė Ilona Kabošytė bei padėkojo už visada labai pukiai organizuotus renginius, kruopčiai suplanuotas jų programas. Kupala – ne išimtis. Šiuo renginiu baltarusiai, beje, ir vėl džiugino.

Kokia gi būtų Kupala be baltarusių „Kupalinkos“(vad. Valentina Snigur), kurios ansamblio nariai visada spinduliuoja gera nuotaika ir geba ja užkrėsti kitus. Susirinkusiems koncertavo ir baltarusių bendrijos sekmadieninės mokyklos vaikų ansamblis „Verasok“, ansamblis „Doroženka“, baltarusių bendruomenės iš Lenkijos, Baltstogės miesto ansambliai „Svitanak“ ir „Leiland“, Visagino baltarusių bendruomenės „Krok“ ansamblio solistai bei kiti atlikėjai.

Nuobodžiauti per Kupalos šventę nebuvo kada. Kvietė ir varduvininkų (Ivanų, Jonų ir Janinų, Ivanovičių) valsas, gražiausių vainikų konkursas, įvairūs šokiai ir žaidimai, kurių nepraleido ir „Krynicos“ pirmininkas Nikolajus Logvinas, spėjęs kone visur dalyvauti, su visais pabendrauti.

Kuo saulelė ritosi žemyn tuo publika ėjo linksmyn. Nors daugelis labiausiai džiaugėsi proga per Kupalą tiesiog pabendrauti, iškylauti, susitikti su, galbūt, retokai matomais bendruomenės nariais, draugais ir giminės nariais, tradicijos baltarusiams – labai svarbu, todėl Kupalos šventėje jų visų ir laikytąsi. Iškilmingai buvo uždegtas Kupalos laužas, aplink jį šokami rateliai, o vėliau ir šokinėjama per laužą, na, o tradiciniai šventės vainikėliai, paleisti plaukti, pranašavo nuotakoms ateitį.

Iki kitų Joninių, Rasų, Kupalos. Juk nesvarbu kaip šventę vadiname, svarbu, kad kartu švenčiame.

Nuotraukos L. Sobolevo