Visi, kas dalyvavo menininkės Natalijos Didenko kūrybinėse dirbtuvėse, vykusiose Tautinių kultūrų centre, namo išėjo nešini po angelą. Kas, sakė – apsaugai, kas, tiesiog, namams papuošti.

Pasirodo, kad iškarpyti popierinį angelą, nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio – tai iškart suprato dalyvavusieji šioje edukacijoje. Reikia būti labai atsargiam, kad nenukirptum ten, kur nereikia ir teisingai iškirptum tai, kas reikia. Karpant popierinį anglelą, sunkiausia yra iškirpti akis, bet edukatorė N.Didenko pasidalino karpynių meno subtilybėmis.

Vos žirklės truputėlį į šoną ir jau, žiūrėk, tavo angelas be šypsenos. Arba su pakirptais sparnais, arba be galvos, arba karpai angelą, o gaunasi koks tai senis besmegenis ar supermenas – tokiais pastebėjimais dalinosi ir vaikai, ir juos atlydėję suaugę.

Edukacija vedusi dailininkė, karpinių meistrė, ukrainietė, pasakojo, kad Ukrainoje šis menas labai populiarus. Nuo seno žmonės mėgo karpinius, juos kūrė ir kaip papuošimus šventėms, ir apsaugai.

Į šią edukaciją, organizuotą Tautinių kultūrų centro iniciatyva, buvo kviečiami Lietuvoje nuo karo prieglobstį radusių ukrainiečių vaikai, dalyvavo ir baltarusių bendrijos „Krynica” sekmadieninės menų ugdymo klasės auklėtiniai. Beje, edukaciją vedusi menininkė Natalija yra viena iš karo pabėgėlių, į Klaipėdą atvykusi iš Kijevo.