„Linkime, kad mūsų ateities ir svajonių miestas Klaipėda vis gražėtų ir gražėtų, kad jame užtektų vietos visiems“, – atidarant bendrą vaikų darbą, „Ateities miesto“ dviejų dalių koliažą, linkėjo, šios idėjos autorė, baltarusių bendrijos „Krynica“ sekmadieninės mokyklos mokytoja, dailininkė Oksana Juozaitienė.

Kelias savaites Klaipėdos tautinių bendruomenių sekmadieninių mokyklų vaikai piešė tai kaip jiems atrodo svajonių ir ateities miestas – Klaipėda, kurios 770 metų jubiliejui ir buvo skirta ši iniciatyva.

Vaikai piešė kokią Klaipėdą jie įsivaizduoja, galbūt po kelių dešimtmečių, o gal ir po šimtmečių.

Šio darbo ėmėsi per pusę šimto jaunųjų dailininkų iš tautinių mažumų sekmadieninių mokyklų. Aktyviai prisijungė ir Tautinių kultūrų centro šeštadieninėse edukacijose dalyvaujantys ukrainiečių vaikai. Visi vaikų piešiniuose pavaizduoti objektai buvo iškirpti ir sukomponuoti į 2 bendrus koliažus. Kadangi autoriai piešė ne po vieną piešinį, darbų būta tiek daug, kad netilpusius – teko eksponuoti atskirai.

Su šiuo kolektyviniu darbu Tautinių kultūrų centro lankytojai galėjo susipažinti praėjusį sekmadienį. Ir ko tik tame „Ateities mieste“ nėra – ir mistinių būtybių, keistų namų ir tikrų, visų mėgiamų,  uostamiesčio simbolių. Smagiausia šios parodos atidarymo dalis buvo susirasti, atpažinti savo bendro piešinio dalį. Vaikai tai darė su ypatingu entuziazmu ir su pasididžiavimu demonstravo tėveliams. Visi skubėjo nusifotografuoti, įsiamžinti prie šių šedevrų.

Vaikų kūryba pasidžiaugė ir mokytojus su neseniai praėjusia mokytojo diena sveikino visuomeninio judėjimo „Klaipėdiečiams“ vadovas Arvydas Vaitkus, tuo pačių linkėjęs gerų mokslo metų, nes šiuo renginiu atidarėme ir nuo spalio 1 d. prasidėjusį tautinių bendruomenių sekmadieninių mokyklų sezoną. Šiemet pagal neformaliojo vaikų švietimo programą bus ugdoma per pusantro šimto mūsų tautinių bendruomenių vaikų, suformuota 12 įvairių klasių. Beje, renginyje savo pasirodymais ir džiugino sekmadieninių mokyklų auklėtiniai – ukrainiečių kultūros ir švietimo centro „Rodyna“ solistė Marija Kysla, baltarusių bendrijos „Krynica“ vaikų ansamblio „Verasok“ auklėtiniai bei jo solistė Irina Paltovskaja.

Dėkojame piešinių autoriams, koncertinės programos atlikėjams, sekmadieninių mokyklų mokytojams, visuomeniniam judėjimui „Klaipėdiečiams“ ir renginio svečiams.