Klaipėdos armėnų bendruomenės „Van“ nariai sukvietė savo tautiečius ir svečius iškilmingai pažymėti Armėnijos nepriklausomybės dieną, kuri švenčiama gegužės 28 d.  Armėnų bendruomenę sveikino Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Tautinių  kultūrų centro projektų vadovė Tatjana Kononova.

Ararato restorane vykęs šventinis koncertas buvo dedikuotas į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą įrašytoms, armėniškoms vertybėms – dudukui ir šio instrumento muzikai, armėniškai duonai – lavašui ir tradiciniam armėniškam šokiui kočariui.

Koncerto metu duduko melodijomis žavėjo į Klaipėdą atvykę svečiai – senovinių instrumnentų ansamblis iš Armėnijos, Giumri miesto. Dudukas – labai senas instrumentas. Armėnijoje, kur šis instrumentas itin populiarus, jis gaminamas iš abrikoso medžio. Beje, grojimas šiuo instrumentu sudėtingas ir reikalauja gerų kvėpavimo įgūdžių.

Tradicinį armėnišką kočarį – sušoko armėnų bendruomenės „Van“ sekmadieninės mokyklos auklėtinės (mok. Hasmik Kirakosyan). Kočaris plačiai atliekamas visoje Armėnijoje per šventes, šeimos ceremonijas ir kituose renginiuose. Gali šokti visi dalyviai, nepriklausomai nuo amžiaus ar lyties. Nuo 2004 m. šokis įtrauktas į Armėnijos bendrojo lavinimo mokyklų programas.

Pasakota renginyje ir apie armėnišką duoną – lavašą. Armėnijoje net vestuvinių ritualų metu lavašas uždedamas ant jaunavedžių pečių. Tikima, jog tokiu būdu jaunavedžiai užsitarnauja klestinčią ir vaisingą santuoką. 2014 m. lavašo gaminimo procesas ir kultūriniai ritualai Armėnijoje įtraukti į UNESCO nematerialaus pasaulio paveldo objektų sąrašą.