Tautinių kultūrų centro (TKC) kultūros projektų vadovė Tatjana Kononova, vedanti edukacijas mokiniams ir pristatanti centro veiklą pasakoja, kad dažnas, sužinojęs, kad uostamiestyje sutiksime net 77 skirtingų tautų atstovus – labai nustemba. Ne išimtis ir neseniai čia apsilankę M.Gorkio progimnazijos penktokai. Su didelių smalsumu vaikai apžiūrinėjo skirtingų tautų raštą, daugiausiai dėmesio ir nuostabos šūksnių sulaukia žydų, armėnų, totorių tekstai.

TKC galima susipažinti su Klaipėdoje susibūrusių kitataučių bendruomenių, bendrijų veikla, skirtingų tautų kostiumais, muzikiniais instrumentais, sužinoti kuo kita tauta yra savita, išsiskiria nuo kitų. Na, pavyzdžiui, ar žinote kuri tauta švenčia „Chanuką“, o kuri turi „Vardavar“ šventę? Ir ką šios šventės reiškia? Kurios tautos simboliai gandras ir rugiagėlės, o kurios tautos moterys vestuvių dieną puošiasi raudonai?

Mūsų darbuotojai, kaip sako TKC direktorė Jelena Butkevičienė, stengiasi, kad tiek lietuviai pažintų kitataučių, gyvenančių su mumis kultūrą, tradicijas, tiek kitų tautų atstovai, dėl vienokių ar kitokių priežąsčių pasirinkę gyventi Lietuvoje, adaptuotųsi ir taptų pilnaverčiais mūsų visuomenės nariais. Tuo tikslu yra vedami lietuvių kalbos kursai tautinių bendrijų atstovams, bei taip pat padedama išlaikyti savo tautinį identitetą – bendrijos organizuoja įvairius renginius, kur pristato savo kultūrą, vaikai savo tėvų gimtos kalbos žinias gilina sekmadieninėse mokyklose.

TKC durys visada atviros tiems, kurie nori daugiau sužinoti apie Lietuvos įvairiatautiškumą.