„Naujus žaislus atradau užaugus vaikams ir anūkams”, – sakė parodos autorė, Klaipėdos rusų bendruomenės pirmininkė Svetlana Vasičkina, šįkart pradžiuginusi gerbėjus nauja, taip vadinamąja meškiuko Teddy technika pagamintus minkštus dekoratyvinius žaisliukus, kai sukurto žaisliuko gali būti judinamos visos galūnės ir galva. Ko tik čia nėra: įvairių meškinų, meškinaičių, meškiukų, zuikių, šuniukų, beždžioniukų, drambliukų. Visas „Teddy City” – tokiu pavadinimu šįkart pristatoma rankų darbo žaislų paroda Klaipėdos Tautinių kultūrų centre.

Atidarant šią parodą, S.Vasičkina dėkojo artimiesiems ir šeimai už palaikymą, ypač dukrai, kuri, pasak menininkės, ją dar ir paskatina užsiimti šia veikla.

“Kita dukra, gal pasakytų, ką tu čia mama su lėlėmis žaidi, o maniškė, sako, „žaisk, mama, su savo lėlėmis”, – juokėsi S.Vasičkina.

Moteris pasakoja, kad pradėjo gaminti šiuos dekoratyvinius žaislus prieš gerą dešimtmetį. Sunku suskaičiuoti kiek jų jau prigaminta. Nemažai kolekcijų saugoma, nemažai iškeliavo ir į užsienio šalis. S.Vasičkina žaislus gamina, naudodama įvairiausias technikas ir medžiagas – vatą, tekstilę, pjuvenas, keraminį molį. Jos žaisliukų rūbai tikroviški, juos galima nuimti ir keisti. Beje, patys žaisliukai siuvami, piešiami, gaminami tik rankomis, o štai rūbeliai jiems, jau gali būti siuvami ir siuvimo mašina. Autorė pasakoja, kad viskas prasideda nuo brėžinio, o toliau jau kūryba.

“Būna, kad pradedi daryti meškiuką, bet žiūrėk gaunasi – šuniukas ir viskas. Tai kūrybinis procesas”, – pasakoja S.Vasičkina.

Parodos autorė pasakoja, kad pagaminti vieną tokį žaislą užtrunka kartais 3 dienas, o kartais, yra ir tokių darbų, net 3 mėnesius.

Nors savo kūrinius autorė vadina žaislais, vis tik, pripažįsta, kad tai daugiau dekoratyvinės paskirties žaislai, nors jais ir labai liko susižavėję parodą pirmieji aplankę Klaipėdos stačiatikių bažnyčios sekmadieninės mokyklos vaikai.

Vien Tautinių kultūrų centre S.Vasičkina pristato jau 5-tąją savo autorinių darbų parodą. Menininkė pasakoja, kad tuo ką moką, ji noriai dalinasi su kitais, kviečia į kūrybines dirbtuves ir moko tokių žaislų gamybos paslapčių. S.Vasičkina atskleidė, kad jau turi ir naujų sumanymų, jos planuose net keliolikos kambarių ciklas su mažais gyventojais, įranga ar baldais.

Įgyvendinti šį ir dar daug kitų sumanymų, nestokoti idėjų, Klaipėdos rusų bendrijos „Lada“ pirmininkei, sveikindama su naujos parodos atidarymu, linkėjo Tautinių kultūrų centro direktorė Jelena Butkevičienė.

Dekoratyvinių žaislų paroda „Teddy City“ Tautinių kultūrų centre veiks visą liepos mėnesį.