Ir mėlynas sniego senis, ir čiuožiantys meškinai,  ir meduolių miestas,  ir atskrendantis Kalėdų Senelis, o kur dar nuostabūs, užburiantys gamtos peizažai ir Kalėdų eglutės  – taip vaikų piešiniuose atgimė įsivaizduojama „Žiemos pasaka“. „Žiemos pasaka“ pavadintam vaikų piešinių konkursui gavome per 100 vaikų piešinių. Piešinius teikė tautinių bendruomenių sekmadieninių mokyklų auklėtiniai, Klaipėdos mokyklų „Pajūrio“ , „Uostamiesčio“ ir „Gabijos“ mokiniai, dailės studijos „Pagrandukas“ auklėtiniai.  O šeštadienį, visus dalyvavusius, kvietėme į apdovanojimų popietę.

Apdovanoti buvo specialios komisijos atrinkti, įdomiausi darbai ir jų autoriai. Nugalėtojai paskelbti trijose amžiaus grupėse. Jais tapo  Kornelija Arčevkytė, Gediminas Juozaitis, Jelizaveta Gorkun, Marija Plaksina, Anastasija Šipilova, Darina Poznekevič,  Ulijona Juozaitytė, Lilija Ševčenko, Ana Vtiurina, Liza Tomovčekova.

Už puikų kolektyvinį darbą apdovanoti ukrainiečių dailės grupės „Vaivorykštė“ auklėtiniai (mok. Svetlana Morozova)

Specialiais prizais apdovanoti ir žiūrovų simpatijas Facebook paskyroje pelnę piešinių autoriai. Vėl gi, savo amžiaus grupėse, daugiausiai patiktukų surinko Aleksandrs Fedotovos, Veronikos Stankeviych, Veronikos Shyian ir Tajos Siurblytės darbai.

Džiaugėsi ne tk nugalėtojai. Gera nuotaika spinduliavo visi susirinkę į popietę, mat netrūko nei dainų, nei šokių, nei eilių su palinkėjimais per šį šventinį laikotarpį – gausų repertuarą parengė Klaipėdos ukrainiečių kultūros ir švietimo centro „Rodyna“ sekmadieninių mokyklų auklėtiniai. Koncertavo vokalo grupė „Veselka“ ( mok. Yuliia Burlaka), šokių grupė „Perlynka“ (mok.Olha Slynko) , džiugino baltarusių bendrijos vaikų ansamblis „Verasok“ (mok. Valentina Snigur).

O galiausiai, vaikų džiaugsmui, prasidėjo diskoteka – vaikus šokių judesių mokė choreografė Julija Malyna.

Dar laukė ir vaišės, ir dovanėlės – kiekvienam vaikui po angeliuką. Tad „Žiemos pasaka“ džiaugėsi visi.

Vaikų piešinių konkursą organizavo Klaipėdos baltarusių bendriją „Krynica“ ir Tautinių kultūrų centras.

Norime padėkoti konkurso iniciatorei, sekmadieninės mokyklos mokytojai, dailininkei  Oksanai Juozaitienei bei visoms mokytojoms, paskatinusioms savo vaikus dalyvauti konkurse, padėjusioms pasirengti konkursui – Marinai Filičevai, Svetlanai Morozovai, Olgai Saurbajavai, Valerijai Novikovai.

Fotografijos – Oksanos Juozaitienės, KTKC