Kvietė folkloro fiesta. Ir ne bet kokia – atlikėjų būta beveik 200. Ir ne bet kokių – vieni už kitą muzikalesni, dainingesni, balsingesni. O visi šie folkloro kolektyvai ir atlikėjai sugužėjo ne šiaip sau į koncertą – Tautinių kultūrų centre vyko konkursas „Tradicijų paveldėtojai“.  Ir nors tai konkursas, konkursinių nuotaikų visai nesijautė – dalyviai draugiškai palaikė vieni kitus, o prieš pasirodymus repetavo visose įmanomose Tautinių kultūrų centro erdvėse – tiek salėje, tiek kiemelyje. Folkloro dainos aidėjo visame Skulptūrų parke.

Šį, jau 12 kartą vykstantį konkursą „Tradicijų paveldėtojai“ rengia Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centras. Džiugu, kad jame dalyvavo gausus būrys ir Klaipėdos tautinių bendruomenių kolektyvų bei atlikėjų. Tarp kurių ir baltarusių „Kupalinka“, armėnų „Van“ šokėjos, ukrainiečių „Rušničiok“ ir kiti.

Atvyko kolektyvai iš Telšių, Mažeikių, Tauragės, Šilalės rajonų, Nemenčinės – kultūros centrų, mokyklų kolektyvai bei šeimyniniai duetai ar solistai.

Konkursas „Tradicijų paveldėtojai“, galima sakyti, apvažiuoja visą Lietuvą. Atrankos vyksta 3 skirtinguose miestuose ir vėliau išrenkami laureatai. Konkurse dalyviai varžosi dvejose kategorijose – folkloras ir stilizuota liaudies kūryba. Tradiciškai folkloro kategorijos laureatams suteikiama teisė dalyvauti Tarptautiniame folkloro festivalyje „Pokrovo varpai“, kuris vyksta Vilniuje.

Konkurso rezultatai bus paskelbti paskelbti gegužės 23 d.