Panašu, kad nesvarbu kur baltarusiai begyventų, Lietuvoje ar Latvijoje, kartu dainuoti ir pasidžiaugti vieniems kitų draugyste, pasikalbėti gimtąja kalba visada smagu. Baltarusiškas vakaras įsilingavo praėjusį penktadienį Tautinių kultūrų centre (KTKC)  savaitgalį susitikus Klaipėdos ir Daugpilio (Latvija) baltarusių bendrijoms.  Melodingas dainas susirinkusiai publikai dovanojo baltarusių ansamblis iš Daugpilio „Praliaski” bei Klaipėdos baltarusių bendrijos „Krynica“ ansamblis „Kupalinka“, šokiu džiugino choreografė Julija Malina. Koncertuojantiems publika negailėjo aplodismentų, sulaukta ir dainų pritarimų. Šis tarptautinis susitikimas surengtas fotografijų parodos „Baltarusiai Daugpilyje“ atidarymo KTKC proga. Ketvirtus metus fotografija užsiimantis Daugpilio fotografas Eduardas Litvinouskis pristato savo parodą, kur iš fotografijų gamtos, kaimo vaizdų aplinkoje žvelgia autoriaus tautiečiai – baltarusiai, Daugpilio gyventojai, apsirengę baltarusiškais kostiumais.

E.Litvinouskis pasakojo, kad tautiniai kostiumai keičia žmones, jis tai pastebėjo fotosesijų metu.

„Jie, tarsi, grįžta į savo baltarusišką prigimtį. Juolab, kad fotografavome gamtoje, tai žmonėms sukėlė prisiminimus iš vaikystės ir dažnam tai – rugių laukas, vietos kur stovėjo tėvų ar senelių namai“, – pasakojo E.Litvinouskis.

Fotografas neslėpė, kad ne visi žmonės iš karto ir lengvai sutiko būti fotografuojami.

„Būta ir sunkumų, nuogastavimų ar pavyks, teko ir įkalbinėti“,- pasakojo E.Litvinouskis, kviečiantis aplankyti parodą ir įvertinti rezultatą.

Svečius iš Daugpilio sveikinantis Klaipėdos baltarusių bendrijos pirmininkas Nikolajus Logvinas neslėpė susižavėjimo tokių fotografijų idėja ir neatmeta galimybės panašią sesiją surengti ir Klaipėdoje. Abiejų bendruomenių ilgamete draugyste pasidžiaugė kartu atvykusi Daugpilio baltarusiškos kultūros centro direktorė Žana Romanouskaja.

„Mes turime daugiau partnerių, bet iš Lietuvos labiausiai draugaujame su Klaipėdos ir Visagino baltarusių bendrijomis, kurios yra didelės, aktyvios ir labai talentingos bei dalinasi baltarusiška kultūra, kuri likusi širdyje“, – sakė Ž.Romanouskaja.

KTKC vardu baltarusius pasveikino ir paroda pasidžiaugė kultūros projektų vadovė Tatjana Kononova, sveikino Klaipėdos savivaldybės tarybos narys Arvydas Vaitkus.

Fotografijų paroda „Baltarusiai Daugpilyje“ KTKC veiks visą vasario mėnesį.