Klaipėdos apskrities latvių asociacijos „Atpūta“ pirmininkas  Gotfridas Tapinas rūpinasi baltų šaknimis, vis primena dviejų tautų –  latvių ir lietuvių bendrystę bei sukviečia Latvijos bei Lietuvos kolektyvus į savo kasmetinį, tradicinį renginį „Baltų kultūros banga“.

Ir šiemet, šiame renginyje, dedikuotame Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmečiui netrūko geros nuotaikos, meno kolektyvų susidainavimo ir garsių plojimų.

Koncerte šiltai sutikti svečiai iš Latvijos – Dienvidkuržemės rajono Rucavos kultūros namų etnografinis ansamblis (vadovė Stanislava Skudike) ir Saldus rajono Kalnų kultūros namo kapela „Spelmani“ (vadovas Artis Šulbergas).

Nuo latvių neatsiliko ir lietuvių meno kolektyvai: džiugino Klaipėdos bendruomenės namų kapela „Guboja“ (vadovas Kazimieras Radžius), mišrus senjorų vokalinis ansamblis „Klaipėda“ (vadovė Natalija Taurinskienė). Šiltai buvo sutikta Klaipėdos ukrainiečių kultūros ir švietimo centro „Rodyna“ meno kolektyvo solistė Ivanna Podolska bei mažieji dainorėliai – Klaipėdos lopšelių-darželių „Pušaitė“ ir „Bangelė“ auklėtiniai (vadovė Jūratė Kadagienė).  Renginyje ne tik skambėjo muzika, liejosi dainos – Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus mokslinis bendradarbis Saulius Karalius susirinkusius įtraukė ir į istorinę Latvijos bei Lietuvos įvykių ir faktų kelionę.

Renginys vyko I.Kanto viešosios bibliotekos Melnragės padalinio salėje.

Foto Leonido Sobolevo