Į paskaitą-prezentaciją apie akordeono populiarumo fenomeną kvietusi ukrainietė Nadija Kačor pasakoja, kad groti akordeonu ji pati pradėjo mokytis būdama 12 m. ir tai buvo labai sąmoningas sprendimas.

„Būdama 12 m. jau žinojau, kad užsiimsiu tuo visą gyvenimą. Pirmą kartą akordeoną išgirdau viešėdama pas močiutę kaime. Viena mergaitė išsinešė į lauką akordeoną ir grojo kažką tokio paprasto, bet mane tiek pakerėjo šio instrumento skambesys, kad nusprendžiau mokytis groti akordeonu“, – pasakoja N. Kačor, nusipelnusi Ukrainos kultūros darbuotoja, Ukrainos nacionalinės muzikų sąjungos ir Lietuvos akordeonistų asociacijos narė, o dabar jau J.Karoso muzikos mokyklos mokytoja bei Lietuvos kultūros tarybos stipendininkė.

L.Kačor siekia supažindinti klausytojus su akordeono skambesio galimybėmis, grojimo šiuo instrumentu ypatybėmis, todėl ir rengia paskaitas-prezentacijas pavadintas „Akordeono populiarumo fenomenas Lietuvoje ir Ukrainoje“. Šį projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Paklausta tai kame gi tas akordeono fenomenas, N.Kačor sako, kad mūsų abi šalys turi panašias muzikantų ir pedagogų metodikas, Ukrainą ir Lietuvą vieniją panašios akordeono išpopuliarėjimo istorinės aplinkybės, bet svarbiausia mūsų tautų meilė nepakartojamam akordeono skambesiui ir muzikai, gal todėl , mūsų šalyse gausu akordeonistų. N.Kačor teigimu, tiek Lietuvoje, tiek Ukrainoje kas penkta šeima turi akordeoną.