Klaipėdos tautinės bendruomenės už Ukrainą!

Klaipėdos tautinės bendruomenės už Ukrainą!

Ukrainos palaikymui rengiama tautinių bendruomenių akcija-koncertas. Šiai Tautinių kultūrų centro, centro tarybos (pirminininkė Nina Puteikienė) idėjai pritarta vykusiame Tautinių  mažumų tarybos prie Klaipėdos miesto savivaldybės posėdyje.

Išplėstiniame posėdyje dalyvavo ne tik nariai, bet ir miesto tautinių bendrijų pirmininkai. Posėdis vyko mišriu būdu – prisijungiant per internetinę platformą bei susitinkant Tautinių kultūrų centro salėje.

Posėdyje dalyvavę vienareikšmiškai pasmerkė karą, išreiškė palaikymą Ukrainoje. Pritarta ir Tautinių mažumų departamento prie LR Vyriausybės bei Tautinių bendrijų tarybos parengtam bendram pareiškimui dėl karo Ukrainoje, kurį pristatė Tautinių mažumų tarybos pirmininkė Rasa Miuller. Į susirinkusius kreipėsi ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, kviesdamas susitelkti šiuo nelengvu laikotarpiu, išlikti ramiais ir nepasiduoti galimoms provokacijoms.

Posėdyje išklausyti Klaipėdos ukrainiečių kultūros ir švietimo centro „Rodyna“ pimininkė Lidia Trigub ir Pabaltijo ukrainiečių asociacijos pirmininkas Leonid Tregub. Susirinkę tautinių bendrijų pirmininkai išreiškė ir savo neigiamą požiūrį į necenzūrinės kalbos vartojimą viešose miesto erdvėse, kalbėjosi kuo dar būtų galima prisidėti palaikant Ukrainą. Pritarta idėjai surengti tautinių bendruomenių meninių kolektyvų atstovų akciją-koncertą Ukrainos palaikymui.

Akcija bus organizuojama kovo 6 d. 13 val. prie Arkos paminklo. Kviečiame prisijungti. Ateikite, palaikykite!

Data

Kov 06 - 10 2022
Expired!

Laikas

13:00

Vieta

Paminklas prie Arkos
Category

Organizatorius

Tautinių kultūrų centras