Klaipėdos apskrities latvių asociacija „Atpūta“ ir Baltų unija praėjusį šeštadienį visus kvietė į Teatro aikštę, į tradicinį latvišką renginį „Baltų kultūros banga“. Šokta ir dainuota tiek latviškai, tiek lietuviškai. Latvių bendruomenės pirmininkas Gotfridas Tapinas džiaugėsi, kad į Klaipėdą pavyko prisikviesti nemažą būrį svečių iš Latvijos, o kai kurie iš jų — tikri folkloro perliukai, grojantys ne taip dažnai sutinkamais muzikiniais instrumentais. Koncertavo lūpinių armonikėlių ansamblis „Blumizeristi“ (Ventspilis), kapela „Luste“ ir šokių kolektyvas „Re, Ka!” (Dienvidkuržemė), kapela „Spelmani“ (Saldus). Latviai ne tik patys dainavo, šoko, bet ir susirinkusius šokdino. Atlikėjai negailėjo geros nuotaikos ir dosniai ja dalinosi su visais.

Koncerte taip pat dalyvavo Klaipėdos bendruomenių namų meniniai kolektyvai choras „Rūta“ bei šokių kolektyvas „Zunda“, dainas latviams dovanojo folkloro ansamblis „Spingsulė”.

Neliko nepaminėta ir karo Ukrainoje tema. Ukrainietiškas dainas atliko Klaipėdos ukrainiečių kultūros ir švietimo centro sekmadieninės mokyklos auklėtinė Marija Kysla. Ramybės ir taikos visų mūsų namuose linkėjo Klaipėdos Tautinių kultūrų centro darbuotojai, į renginį atvykę kitų tautinių bendrijų pirmininkai.

O šių linkėjimų užtikrinimui į dangų skriejo taikos balandžiai.

Baltijos šalių vienybei paliudyti buvo iškeltos ne tik visų trijų Baltijos šalių vėliavos, bet ir simbolinė jungtinė vėliava – joje balta, raudona, geltona spalvos, paimtos iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos vėliavų.

Skaityti plačiau laikraštyje Obzor >>> Straipsnio ir nuotraukų autorius Leonid Sobolev.