Ir viskas tą popietę, per jubiliejinį „Verasok“ koncertą Tautinių kultūrų centre, vyko kaip tikrame gimtadienyje – buvo ir svečiai, ir dovanos, ir palinkėjimai, ir net gimtadienio tortas su žvakutėmis.

„Jei sąžiningai, aš ir pati nežinau kiek mums metų.  Daug kas pasimiršo. Pati pradžia buvo kažkur 2009 m. buvo vaikų festivalis Visagine, jam sukūrėme ansamblį. Keitėsi vaikai, vieni užaugdavo, ateidavo kiti.  Dabartinius – mes užauginome patys. Tai vaikai, kurie atėjo būdami trijų, penkerių metų“, —  pasakojo baltarusių sekmadieninės mokyklos ansamblio „Verasok“ vadovė Valentina Snigur, pridūrusi, kad nusižiūrėdavusi juos nuo pat lopšelio-darželio, kuriame dirba.

Viena, jų – mažųjų grupės atlikėja ir solistė Irina Paltovskaja, akimirksniu pavergianti žiūrovų širdis ir susišluojanti gausybę aplodismentų. Į ansamblį Irina atėjo būdama vos penkerių. Irina pasakoja, kad jai labai patinka dainuoti. Jos atliekamos dainos išsiskiria išraiška, charakteringumu. Panašu, kad scenoje mergaitė jaučiasi, kaip žuvis vandeny, tačiau, spėju, kad pirmame savo interviu, Irina nustebina atvirai prisipažindama, kad prieš koncertą ji labai, labai jaudinasi.

„Žinoma, kad jaudinuosi, bijau, juk mikrofonas, daug žmonių“- sako jaunoji artistė Irina.

Klaipėdos baltarusių bendrijos „Krynica“ ansamblyje dainuoja vaikai iš mišrių šeimų, turintys baltarusiškų, rusiškų šaknų. Mažesnius vaikus, dažniausiai, atveda tėveliai, vyresni  jau sąmoningai renkasi patys – pasakojo ansamblio vadovė. Ansamblio repertuare — dainos įvairiomis kalbomis.

„Vaikai lengviau išmoksta kalbas. Jiems nesvarbu kokia kalba dainuoti. Dainuojame baltarusiškai, rusiškai, lietuviškai. Svarbiausia, kad jiems patiktų dainuoti“, — sako ansamblio vadovė V. Snigur, prisipažinusi, kad dirbant su vaikų ansambliu, jai labai svarbu emocinis tarpusavio ryšys, atgalinis ryšys, kai vaikai su malonumu dainuoja, noriai koncertuoja, stengiasi.

Patys ansambliečiai, V.Snigur apibūdiną kaip reiklią vadovę.

„Ji griežta, taip. Bet griežta tada, kai reikia. Ji mus visada ir giria, bet, jei reikia, gali ir būti griežtesnė“, — gražių žodžių ansamblio vadovei negaili Julija Krivobok.

Julija ansamblyje jau 12 metų.

„Man labai patinka dainuoti. Aš ir namie dainuoju. Dainuoju visur kur galiu. Ir čia aš mokausi baltarusių kalbos“, — nustebina Julija.

Pasirodo, Julijos prosenelė buvo kilusi iš Baltarusijos.

„Susikalbėti aš dar negaliu, bet baltarusiškas dainas — dainuoju, man tai labai artima“, — pasakoja J. Kryvobok.

Jubiliejiniame koncerte skambėjo ir Julijos mėgstamos dainos: baltarusiška „Talaka“, lietuviška „Savo krantai“. Jubiliejiniam koncertui ansambliečiai paruošė nemažai ir naujų dainų. „Verasok“ žiūrovus džiugino ne tik dainomis, bet ir eilėmis bei choreografės Julijos Malinos parengtomis kompozicijomis.

Ansamblį „Verasok“ sveikino svečiai Klaipėdos ukrainiečių kultūros ir švietimo centro „Rodyna“ sekmadieninės mokyklos auklėtiniai: šokių grupė „Perlynka“ (vad. Olha Slynko) ir vokalo grupė „Veselka“ (vad. Yulia Burlaka). Ansambliui ilgų metų linkėjo Klaipėdos baltarusių bendrijos „Krynica“ pirmininkas Nikolajus Logvinas. Padėkas suž nuoširdų darbą su ansambliu vadovei V. Snigur, jos padėjai Irinai Simačiovai, choreografei J. Malinai įteikė ir už bendradarbiavimą dėkojo KTKC kultūros projektų vadovė Tatjana Kononova. Savo auklėtiniams ir ansamblio vaikų tėveliams už pagalbą nuoširdžiai dėkojo V. Snigur ir visiems palinkėjo:

„Dainuokite kai jums linksma, dainuokite, kai jums liūdna, dainuokite visada, kai jums norisi dainuoti“.

Fotorgrafijos – Leonido Sobolevo, KTKC.