Skulptūros, skruzdės ir pabaigtuvėms – zefyrai ant laužo.

„Pasiruošt. Dėmesio. Marš!” – sukomanduoja Skulptūrų parko žinovė Sondra Simanaitienė, kiekvienam stovyklautojui į rankas įteikusi po ypatingą užduotį – surasti nurodytas skulptūras ir jas pažymėti žemėlapyje. Norime pagirti mūsų stovyklautojus – su užduotimi jie susitvarkė puikiai! O tada jau galima buvo ir lėtai po parką pasivaikščioti, skulptūrų istorijų pasiklausyti.

Bet parke ilgai neužtrukome – išskubėjome Smiltynės link, į Gamtos mokyklą. Beje, kas galėjo pagalvoti, kad kelionė keltu bus tokia ekstremali, su žuvėdrų atakomis, kurios kaulijo maisto. Smiltynėje mus pasitiko Kuršių nerijos nacionalinio parko gamtininkas Elmaras, kuris mus supažindino su paslaptingu skruzdžių gyvenimu. Pasirodo, kad yra skruzdžių, kurios kanda, kitos gelia, trečios apipurškia mus cheminėmis medžiagomis. Brrr. Tyrinėjome visą skruzdėlyno veiklą – kur kas padėta, kur valgomasis, kur miegamasis, kur gyvena skruzdžių karalienė.

„Ar žinojote, kad ne visos skruzdės dirba“, — vėl savo žiniomis mus nustebina gamtininkas. Pasirodo kas šešta skruzdė yra tinginė. Vaikščioti po gamta su tokiu žinovu – ištisas nuotykis. Rodos, kad  jis atpažįsta kiekvieną pievos gyvį. Viena atpažinome ir mes – sutikome pievoje besiganantį žirgą.

O po gamtininko pasakojimų stovyklos dalyvių laukė siurprizas. Pabaigtuvėms — saldūs prizai ant laužo, nes šiandien buvo paskutinė šios stovyklos, pirmos pamainos diena.

Tautinių kultūrų centro stovykla, skirta tautinių bendruomenių vaikams, organizuojama jau trečius metus iš eilės. Stovyklą finansuoja – Klaipėdos miesto savivaldybė.