Tikrą draugystę po Tautinių kultūrų centro stogu demonstravo latvių ir lietuvių meno kolektyvai, susirinkę į kasmetinę Baltų kultūros bangą. Tokiu pavadinimu šventę kasmet rengia Klaipėdos apskrities latvių asociaciją „Atpūta“  ir jos pirmininkas Gotfridas Tapinas.

Šventę pradėjo Vyturio progimnazijos tradicinių kanklių ansamblis, atlikęs latviškas melodijas. Ansamblio vadovė Alma Žukienė prisipažino, kad tai buvo nemenkas iššūkis, mat kūriniai nebuvo iš lengvųjų.

Klausytojus klasikinėmis melodijomis maloniai stebino Trečiojo amžiaus universiteto ansamblis „Jūrainė“, vadovaujamas Virginijos Manšienės bei  žiūrovus išjudinęs instrumentinis ansamblis „Burės“, vadovaujamas Kazimiero Radžiaus. Žinoma, kad labiausiai laukta įspūdingai pasipuošusių viešnių iš Latvijos: Rucavos etnografinio ansamblio (vadovė Stanislava Skudike) ir Bartos etnografinio ansamblio (vadovė Gunta  Klievena) dainininkių. Viešnios negailėjo nei dainų, nei dovanų, nei humoro bei kantriai aiškino susidomėjusiems latviško etnografinio kostiumo detalių reikšmes.

Lietuvišką dainą vijo latviška, o kai „Jūrainės“ solistas Vytautas Kliukinskas uždainavo latviškai „ Riga dimd, Riga dimd, kas to Rigu dimdina“ – pritarė visa salė. Kartu sudainuota ne viena daina ir net pasižadėta susitikti Rygoje…

Straipsnis laikraštyje Klaipėda >>>