Открытие выставки «Нас объединяет культура и свобода» в Гаргждай

Klaipėdos miesto savivaldybės Tautinių kultūrų centras, vykdydamas projektą „Mus vienija kultūra ir laisvė“, tęsia kilnojamosios parodos ir keliaujančio festivalio pristatymą Vakarų Lietuvoje.

Spalio 14 d. Gargždų kultūros centro salėje įvyko kilnojamosios parodos „Mus vienija kultūra ir laisvė“ atidarymas ir pristatymas. Parodos rengėjas – Klaipėdos miesto savivaldybės Tautinių kultūrų centras. Ekspozicijoje pristatomos Klaipėdos miesto tautinės bendrijos, jų veikla ir pasiekimai per Lietuvos nepriklausomybės 30-metį.

Parodos atidarymo metu gargždiškiams buvo pristatyta keliaujančio festivalio „Mus vienija kultūra ir laisvė“ meninė programa, kurią parengė Klaipėdos miesto tautinės bendrijos. Koncerte rusų liaudies šokius šoko Tautinių kultūrų centro rusų šokių kolektyvas „Russkij suvenir“ (vadovė N. Černyšova), dainas atliko ir šoko armėnų bendruomenės „Van“ sekmadieninės mokyklos auklėtinės (mokytoja H. Kirakosyan), dainavo ukrainiečių kultūros ir švietimo centro „Rodyna“ ansambliai „Rušnyčok“ (vadovė V. Boiko) ir „Čary“ (vadovas A. Oboznyj), baltarusių bendrijos „Krynica“ ansamblio „Kupalinka“ solistas J. Leonov, žydų bendruomenės sekmadieninės mokyklos auklėtinė Z. Sytnikova (mokytoja L. Eilenkrig), totorių bendrijos „Nur“ ansamblis „Leisan“.

Paroda ir koncertas sulaukė didžiulio susidomėjimo – Gargždų kultūros centro salė buvo pilna lankytojų ir žiūrovų. Parodos pristatymo metu buvo užduota daug klausimų apie projekto idėją, turinį, veiklas ir vykdymą. Koncerto metu atlikėjų buvo klausinėjama apie dainas – kaip į lietuvių kalbą verčiamas dainos pavadinimas, kas apdainuojama ir pan.

Projektą remia Tautinių mažumų departamentas prie LR Vyriausybės ir Klaipėdos miesto savivaldybė.