„Mums visi koncertai geri, visur stengiamės dalyvauti. Nesvarbu, kiek dainų juose dainuojame, vis tiek atsakingai ruošiamės. Norisi visur gražiai savo baltarusišką kultūrą parodyti, patiems gražiai pasirodyti, bet, žinoma, tokie mūsų kolektyvo koncertai kaip „Večarina z Kupalinkai“, priverčia dar labiau pasitempti ir yra širdžiai maloniausi“ – atviravo Klaipėdos baltarusių bendrijos „Krynica“ ansamblio „Kupalinka“ vadovė Valentina Snigur.

Ten kur pasirodo „Kupalinka“, visur susirenka gausus būrys ansamblio gerbėjų. Ne išimtis ir praėjusį savaitgalį vykęs vakarojimas su „Kupalinka“ Tautinių kultūrų centro kiemelyje.

Džiugiai publikos sutikti ir koncerto svečiai: ukrainiečių ansamblis „Čary“, šokių kolektyvas „Suvenyr“, lietuvių ansamblis „Savy“, šokėja-choreografė Julija Malyna.

Gausiais aplodismentais publika dėkojo po kiekvienos dainos ar šokio.  Viena po kitos liejosi dainos apie „Baltarusišką sielą“, „Baltarusišką šnektą“, „Belovežo girią“ ir, žinomą, apie „Bulvę“. „Kupalinka“ demonstravo platų savo repertuarą – dainavo baltarusiškai, vokiškai, lietuviškai.

Koncerte dainas atliko atskiri „Kupalinkos‘ nariai, solistai, kartu dainavo ir abu baltarusių bendrijos ansambliai „Kupalinka“ ir „Verasok“. Abiems jiems vadovauja Valentina Snigur.

Moteris, sako, kad ta jos meilė muzikai ateina iš vaikystės, mokyklos laikų, o muzikuoti ji mokėsi iš mamos, kartu dalyvavo jos choro repeticijose. V. Snigur sako, kad „Kupalinkai“ vadovaujanti jau 15 metų. Susikūrus baltarusių bendrijai, buvo poreikis ir noras kurti ansamblį. V.Snigur prisimena, kad net nežinojusi, kad yra tokia, baltarusių bendrija, o ten patekusi, sako, pagalvojusi, kad galėtų tam ansambliui padėti.

Šiandien ansamblyje „Kupalinka“ — 14 narių. Vadovė, sako suprantanti, kad žmonės turi darbus, turi įvairių reikalų, kartais susirenka mažiau, kartais daugiau dainuojančių, bet stengiamasi repetuoti kartą per savaitę. V.Snigur pasakoja, kad žmonės įvairiai patenka į ansamblį – būta kai ji kvietė pažįstamus, būta kai paskui žmoną, dainuoti atėjo ir vyras, ansamblyje dainuoja ne tik baltarusiai.

„Priimame visus, kurie nori ir moka dainuoti. Juk mes visi suaugę žmonės ir ateina tie, kurie moka dainuoti. O ansamblyje pasilieka tie, kuriems šis dalykas patinka“, — sakė baltarusių bendrijos ansamblio „Kupalinka“ vadovė V.Snigur.