„Linkiu laimės, meilės, džiaugsmo, sveikatos, sėkmės, daug dovanų ir siurprizų!“, — tokie palinkėjimai lietuviškai skambėjo iš Tautinių kultūrų centro (TKC) klasėje susirinkusių mokinių lūpų.

Po trijų mėnesių lietuvių kalbos kursų, lietuviškai vis drąsiau prabyla užsiėmimus lankę, Klaipėdoje gyvenantys baltarusiai, armėnai, rusai, azerbaidžaniečiai ir ukrainiečiai.

Lietuvių kalbos mokytoja Erika Tendziagolskytė – Patrikainen niekada nestokojo įtraukiančių užduočių mokiniams, tačiau paskutiniosios pamokos namų darbus, visi atliko puikiam įvertinimui ir su dideliu entuziazmu.Visi lankantieji lietuvių kalbos kursus į paskutinį praktinį užsiėmimą atvyko ne tuščiomis.  Prieš pat didžiąsias metų šventes mokytasi apie lietuvių kalėdines tradicijas, pristatytos tradicinės lietuviškos vaišės, o svarbiausia, jų pavadinimus bandyta tarti ir įsiminti lietuviškai. Po lietuviškų gardumynų, atėjo metas kitų tautų patiekalams. Kursų dalyviai atsinešė ir pristatė po savo tautos tradicinį skanumyną ar kepinį.

Lietuvių kalbos mokymo kursus kitataučiams mūsų mieste vyksta TKC iniciatyva. Projektas finansuojamas Tautinių mažumų departamento prie  LR Vyriausybės lėšomis. Mokymai šiemet vyko net dviem semestrais: nuo vasario iki birželio ir nuo rugsėjo iki gruodžio vidurio. Taip pat organizuoti intensyvūs, savaitės trukmės kursai vasarą.

„Labai tikime, kad projektas ir toliau bus finansuojamas ir tęsiamas, nes manome, kad darome labai reikalingą darbą – padedame kitataučiams mokytis valstybinės kalbos, kas labai padeda atvykusiems lengviau pritapti, integruotis mūsų visuomenėje“, — sakė TKC direktorė Jelena Butkevičienė.