Kokios Kalėdos be šventinių atvirukų? – nusprendė baltarusių sekmadieninės mokyklos mokytoja, dailininkė Oksana Juozaitienė ir sukvietė būrį bendraminčių į kūrybines dirbtuves, bei mokė atvirukų piešimo paslapčių.

Net keista, kad šiais laikais, kai siunčiame virtualius sveikinimus, pasinaudodami programų mums siūlomais „paruoštukais“, į Tautinių kultūrų centrą susirinko nemažai norinčių savo rankomis pasigaminti kalėdinį atviruką. Kas sakė planuojantys savo rankų darbo atviruku pradžiuginti artimuosius ir draugus, o kas tik panorėjęs pamėginti ar pavyks. Darbas užvirė ne juokais. O.Juozaitienė pasakojo ir rodė nuo ko pradėti, kaip teisingai sudėlioti kompoziciją. Pedagogė atskleidė, kad tikslingai pasirinko ir siūlė piešti 2 pagrindinėmis aukso ir sidabro spalvomis, tik rinktis skirtingus pustonius ar storį.

„Taip lengviau nepasiklysti spalvų pasaulyje,“- pasakojo O.Juozaitienė. Jei kam sekėsi sunkiau, dailininkė labai greit padėjo pataisyti klaidą — lengvas potėpis ir atvirukas vėl spindėjo kalėdine nuotaika teisingai.

Mokiniais tapusių solidžių vyrų ir moterų rankose iš lėto gimė šedevrai – atvirukai su eglutėmis, angeliukais, apsnigtais namais, žvaigždėmis. Kas sakė, net  pats savimi nustebęs, kad taip puikiai sekėsi, o kas tikino — nustebinsiąs artimuosius, kad dovanos savo rankų darbo atviruką. Bet visi pritarė kartu besidarbavusios Majos Tarachovskajos minčiai, kad kai rankos kažką daro, piešia — galva pailsi, rutina atsitraukia. Meno terapija puikiai veikia, o čia dar ir su kalėdine nuotaika.