Sužibo mūsų moliūgai, apdovanoti nugalėtojai, o ir pralaimėjusių nebuvo – nes visi ragavo moliūgų pyrago.

Jau kelias dienas Klaipėdos Tautinių kultūrų centro Facebookas braškėjo nuo lankytojų skaičiaus.

Džiaugiamės, kad jūs taip aktyviai atsiliepėte į kvietimą ir spausdami patiktukus rinkote patį pačiausią, ypačiausią moliūgą. Rinktis tikrai buvo iš ko, visi jie gražūs, įdomūs, savotiški, raižyti, pjaustyti, su meile dekoruoti. Klaipėdos tautinių bendruomenių sekmadieninių mokyklų auklėtiniai ir, žinoma, jų mokytojai, nestokoja fantazijos. Visi dekoruoti moliūgai pūpso pievelėje šalia centro ir džiugina praeivių akį.

Vakar iškilmingai atidarėme m parodą ir apdovanojome daugiausiai patiktukų gavusių moliūgų kūrėjus.

Garbinga I – oji vieta atiteko Klaipėdos armėnų bendruomenės sekmadieninės mokyklos auklėtiniams  (mok. Hasmik Kirakosyan). Beje, tai buvo ir didžiausias, auksu spindintis,  parodos moliūgas.

Nemažiau garbinga II vieta atiteko Klaipėdos žydų bendruomenės sekmadieninės mokyklos „Shalom Yeladim“ auklėtiniams (mok. Eleonora Elimport ir mok. Larisa Eilenkrig). Reikia pasakyti, kad jų pagamintas moliūgas su kipa ir peisais, tik šiek tiek nusileido armėnų dičkiui.

III – oji, taip pat labai garbinga vieta atiteko mamai vorei, su visu tuntu voriukų, apraizgiusių moliūgą – tai  ukrainiečių sekmadieninės mokyklos tautodailės grupės ir jų mokytojos Nadiios Solodenko sumanymas.

Už originalią idėją —  patį mažiausią molūgą, telpantį ant delno, apdovanota lietuvių k. kursų lankytoja Katsiaryna Zhomoida. Beje, džiugu, kad šių kursų lankytojai aktyviai dalyvavo konkurse.

Bet daugiausiai moliūgų prigamino ir pateikė konkursui įvairių tautų tautodailės grupės auklėtiniai ( mok. Marina Filičeva) ir asociacijos Deutscher Kultur Verein Memel nariai, susiorganizavę net moliūgų dekoravimo vakarą. Už dalyvavimą ir pagalbą rengiant parodą, dėkojame baltarusių sekmadieninės mokyklos menų ugdymo grupei ir mokytojai Oksanai Juozaitienei.

Puikią nuotaiką per parodos atidarymą dovanojo ukrainiečių sekmadininės mokyklos šokių grupė „Perlynka“ vad. Olha Slynko, Žaliakalnio gimnazijos šokių kolektyvas „N-Dance“  bei Uostamiesčio progimnazijos šokių kolektyvas „Dancy“, kuriems vadovauja choreografė Natalija Černyšova.

Ir, žinoma, dėkui Marinai Filičevai iškepusiai puikų moliūgų pyragą, kurį visi ragavome ir labai gyrėme.

Fotografijos- Oksanos Juozaitienės, KTKC