Baltarusių sekmadieninė mokykla kitaip

Tėvelių iniciatyva, sekmadieninę baltarusių bendrijos „Krynica“ mokyklą lankantys vaikai praėjusį savaitgalį užsiėmė kiek neįprasta veikla — tapo jaunaisiais mokslininkais ir pažengusiais perkusininkais.

Dmitrijus ir Jekaterina Lukashanetsai, Klaipėdoje esančio Jūros tyrimų instituto biologai, vaikams atvėrė paslaptingą mokslo pasaulį. Su kokiu smalsumu vaikai per mikroskopus apžiūrinėjo, rodos, pažįstamus, bet kitaip atrodančius daiktus, kada vaizdas padidinamas nuo 300 iki bene 1000 kartų.

Emocijos neapsakomos, kai sužinai, kad žiūri į paprasčiausias dulkes, kurios slepiasi kiekvieno namuose, arba pamatai kaip atrodo druskos kristalai. Dar vaikai stebėjo kaip per mikroskopą atrodo pelėsis, gėlės žiedas ir žiedadulkės, putos, kurios ypač patraukė vaikų dėmesį, nes pučiasi ir sproginėja. Bet labiausiai visiems patiko pamatyti mažiausią pasaulyje sraigę, nes ji gyva, juda, jos kiautas persišviečia.

„Mes sraigę atnešėme iš savo akvariumo, ji tokia mažutė, kad padėjus ant delno, atrodo kaip smiltelė, bet per mikroskopą vaizdas kitoks“, — pasakojo Jekaterina.

Po mokslinių tyrimų su mikroskopais, vaikų laukė dar ir smagi viktorina, kur reikėjo atspėti koks gi tai iš tiesų rodomas daiktas, žiūrint į padidintą jo vaizdą. „Patikėkite, net paprasčiausi daiktai, kaip pavyzdžiui adata su siūlu, per mikroskopą gali jus labai suklaidinti“, — juokėsi biologė, pasidžiaugusi, kad vaikai labai entuziastingai spėliojo ir atspėjo nemažai teisingų atsakymų.

Po mokslinės dalies sekė ne mažiau įtraukianti veikla – mušamieji instrumentai. Jais groti mokė perkusijos virtuozu vadinamas muzikantas, Klaipėdos muzikinio teatro artistas Vladimiras Sudnovskij. Vaikai išbandė viską — grojo įmantriausių pavadinimų barškučiais, barškalais ir būgnais bugneliais bei net lietuviškais skrabalais (tiksliau jų dalimi). Salėje skambėjo, barškėjo, dudeno: cowbell, guiro, džamba, marakasai, džamba, gongai ir kiti. Kiek pasipraktikavę po vieną, vaikai akimirksniu tapo improvizuotu orkestru ir, vadovaujant Vladimirui, net sugebėjo pagroti bendrą kūrinį.

Neformaliojo vaikų švietimo programos dėka, jau daugiau nei septynerius metus finansuojamos miesto tautinių bendruomenių sekmadieninės mokyklos, kurias jungia ir palaiko Klaipėdos Tautinių kultūrų centras. Šiais metai yra rekordinis vaikų skaičius — 143, surinkta net 10 skirtingų klasių. Vaikai jose mokosi ir meno, ir šokių. Gilina savo gimtosios kalbos žinias, mokosi apie papročius bei tradicijas.

Labai džiaugiamės vaikų pasiekimais, dėkojame tėveliams už palaikymą, mokytojams – už gražias iniciatyvas ir kūrybingumą.