Nuo šiandien, kiekvieną, einantį į I.Simonaitytės viešąją biblioteką, pasitiks armėnai, azerbaidžaniečiai, baltarusiai, lenkai, rusai, totoriai, ukrainiečiai, vokiečiai, žydai. Tiksliau – šių tautų, tautiniai kostiumai. Tautinių kostiumų paroda veiks iki gegužės 18 d.

Jau per vykusį atidarymą, ši, Tautinių kultūrų centro surengta paroda, sulaukė nemažo dėmesio – daugelis naudojosi galimybe nusifotografuoti tautinių kostiumų fone. Beje, dalyvavusieji renginyje turėjo galimybę pamatyti tautinius kostiumus ne tik ant manekenų – mūsų bendruomenių nariai į renginį susirinko pasipuošę savo tautiniais kostiumais ar jų aksesuarais. Parodos atidaryme buvo galimybė ir išgirsti Klaipėdoje gyvenančių kitataučių gimtasias kalbas: skambėjo ukrainietiškos, latviškos ir totoriškos dainos. Dainavo ukrainiečių kultūros ir švietimo centro „Rodyna“ sekmadieninės mokyklos auklėtinės Marija Kisla ir Polina Krivošej (vokalo mokytoja Irina Ušenko),  Klaipėdos apskrities latvių asociacijos narė Dzidra Marčienė, Totorių bendrijos „Nur“ ansamblio „Leisan“ solistas Ravil Mubarakšin. Mūsų bendruomenių pasirodymą papildė ir  gimtąja kalba skaitomos eilės. Totorių bendrijos „Nur“ narė Fatima Astrakova deklamavo savo mėgiamo totorių poeto Roberto Minullino eiles, o armėnų bendruomenės „Van“ atstovė Anait Sukiasyan, save kukliai vadinanti tik poete mėgėja, pasidalino savo kurtomis eilėmis.

Renginyje pristatėme ir kulinarinį paveldą – ragavome ir armėnišką gatą, ir ukrainietiškus pragėlius su įvairiais įdarais, ir rusiškus pyragėlius — vatrushki, ir latviškus pyragėlius bei latviškus saldainius, ir žydiškus macus, ir totorišką desertą čak-čak.

Parodą, simbolinių pavadinimu 77=770 (nes Klaipėdoje, švenčiančioje 770 metų, sutiksite  77 skirtingų tautų miesto gyventojus), dedikavome miesto jubiliejui. Prisiminta ir kita sukaktis – šiemet sukanką 10 metų Klaipėdos Tautinių kultūrų centrui. Centro įkūrimą prisiminė  direktorė Jelena Butkevičienė.

Paroda tik pradedame renginių ciklą „Klaipėda – daugiakultūris miestas“. Jau netrukus, gegužės 28 d. visus kviesime į festivalį „Tautinių kultūrų diena“, mugę ir koncertą, kur plačiai pristatysime tautinių mažumų kultūrą ir paveldą.

Klaipėdos Tautinių kultūrų centras dėkoja parodos atidarymo renginyje dalyvavusiems bendruomenių meno kolektyvų atlikėjams ir bendruomenėms bei bendrijoms prisidėjusioms prie šio renginio organizavimo:

ukrainiečių kultūros ir švietimo centrui „Rodyna“ (pirmininkė Lidia Trigub)

totorių bendrijai „Nur“ (pirmininkas Ilfir Gibadulin)

armėnų bendruomenei „Van“ (pirmininkas Garnik Kazarian)

žydų bendruomenei (pirmininkas Feliksas Puzemskis)

rusų bendrijai „Lada“ (pirmininkė Svetlana Vasičkina)

latvių asociacijai „Atpūta“ (pirmininkas Gotfridas Tapinas)

Ypatingai dėkojame vaišes renginiui gaminusiems bendruomenių nariams: Marinai Filičevai, Verai Chitrajai, Fatimai Astrakovai, Raisai Gruodienei.

Foto Leonid Sobolev