Pagrindinis Renginiai Terorizmas – grėsmė ir iššūkis šiuolaikiniam pasauliui
Terorizmas – grėsmė ir iššūkis šiuolaikiniam pasauliui PDF Print Email

 

Terorizmas – grėsmė ir iššūkis šiuolaikiniam pasauliui

 

Terorizmas yra vienas iš labiausiai pavojingų ir sunkiai prognozuojamų mūsų laikmečio reiškinių, kuris įgauna vis įvairesnes formas ir grėsmingus dydžius. Teroristiniai išpuoliai dažniausiai atneša masinių žmonių aukų, yra susiję su materialinių ir dvasinių vertybių naikinimu, kurių kartais neįmanoma atkurti, sėja priešiškumą tarp valstybių, išprovokuoja karus, nepasitikėjimą ir neapykantą tarp socialinių ir etninių grupių, kuriuos kartais neįmanoma įveikti per visą vienos kartos gyvenimą.

 

Todėl paskaita-diskusija, kurią inicijavo Klaipėdos azerbaidžaniečių bendrija „Dostlug“, buvo labai svarbi ir paklausi. Paskaitą-diskusiją paskatino bendruomenės narys Terlan Vaišvila. Terorizmas, jau seniai peržengęs tautinius rėmus, įgijo tarptautinį pobūdį. Jis tapo veiksminga ir įspūdinga  bauginimo ir sunaikinimo priemonė amžinuose skirtingų pasaulių ginčuose – pasaulių, kurie radikaliai skiriasi vienas nuo kito savo supratimu, sąmoningumu ir gyvenimo pojūčiu, savo moraliniais standartais, savo kultūra. Terorizmas, įskaitant tarptautinį, šiuo metu tapo realia grėsme ne tik atskiroms šalims, bet ir viso pasaulio bendruomenei.

 

Kaip sakė Terlan: „...ne teroristų centrai sukelia terorizmą, tai sukelia socialinės sąlygos. Konfliktų sprendimas jėgos pagalba negali būti laikomas sprendimu.“

 

Susitikime, kuris truko daugiau nei dvi valandas, dalyvavo ne tik bendruomenės nariai, bet ir atstovai iš kitų miesto tautinių bendruomenių ir LCC tarptautinio universiteto studentai.

 

 

 

Vertė KTKC kultūrinės veiklos vadybininkė Rita Banevičienė

 

 

 

 
© 2019 www.klaipedatkc.lt. Visos teisės saugomos.
 

KVIEČIAME APLANKYTI

 


 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien2567
mod_vvisit_counterVakar3473
mod_vvisit_counterŠia savaitė21433
mod_vvisit_counterPaskutinė savaitė17558
mod_vvisit_counterŠis menuo41464
mod_vvisit_counterPaskutinis menuo62436
mod_vvisit_counterViso3344839

Statistika

Dabar svetainėje :
Straipsnių : 1198
Viso peržiūrėjimų : 5979924