Pagrindinis Renginiai Liaudės kūrybos koncertas, skirtas tautinių kultūrų centro atidarymui
Liaudės kūrybos koncertas, skirtas tautinių kultūrų centro atidarymui PDF Print Email

                    Liaudės kūrybos koncertas, skirtas tautinių kultūrų centro atidarymui

Kovo 5 d. 2012 m. Klaipėdos Koncertų salėje įvyko pirmas liaudės kūrybos festivalis „Draugystės vainikas", skirtas Tautinių kultūrų centro atidarymui.

 

Svečiams buvo pristatytas filmas apie Tautinių kultūrų centro kūrimo istoriją. Sveikinimo žodžius tarė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, europarlamentaras Valdemar Tomaševskij, Rusijos Ambasados Lietuvoje sekretorius Kirill Tillyabaev, Lenkijos Ambasados atstovas, baltarūsų susijungimo prezidentas Roman Vajnickij, Klaipėdos miesto tarybos nariai Irina Rozova ir Rimantas Taraškevičius.

 

Pirmas festivalis „Draugystės vainikas" tapo įvairiaspalviu ir ryškiausių kultūrinių miesto gyvenimo įvykiu. Savo meistriškumą Koncertų salės scenoje pademonstravo ne tik jau žinomi ir pamėgti kolektyvai iš Klaipėdos, bet ir svečiai iš kitų miestų.

 

Su ryškiais šokių ir dainų numeriais pasirodė lenkų ansamblis „Wilenka", kuris sužavėjo žiūrovus ne tik savo meistriškumu, bet ir tautinių kostiumų įvairove.

 

Išmoninga aranžuotė tarptautinių melodijų šiuolaikiškais motyvais ir didelis temperamentas, su kurio pasirodė armėnų dainų ir šokių ansamblis „Hajrenik" iš Kauno m. (vadovas A.Sargsian), užkariavo ypatingomis simpatijomis žiūrovus. Svečiu iš Vilniaus – žydu dainų ir šokių ansamblis „Fajerlech" (vadovė L.Vyšniauskienė ) - pasirodymas sukėlė daug aplodismentų. Jie pristatė linksma nacionalini šoki ir daina ir įspūdingą vestuvinę kompoziciją.

 

Uostamiestį festivalejė prisistatė jau pamėgti ir atpažindami klaipedečiais kolektyvai: ukrainiečių vokalinis ansamblis „Prosvit" (vadovė I.Petrulionienė), solistė Irena Petrulionienė, baltarusių vokalinis ansamblis „Kupalinka" (vadovė V.Snigur), totorių vokalinis ansamblis „Liajsan" (vadovas V.Zlatolinskij), Klaipėdos vokiečių bendrijos choras (dirigentė S.Siliamanaitė), šokių kolektyvas „Vėtrungė" (Klaipėdos universitetas, vadovas V.Mačiulskis), rusų vokalinis ansamblis „Lel" (vadovės T.Kononova ir J.Butkevičienė).

 

Pagrindinio šventes akordo tapo Tautų bendrijų Tarybos pirmininko Fliuro Šaripovo pasirodymas. Jis pasveikino susirinkusius su Tautinių kultūrų centro atidarymo, padėkojo miesto valdžia už supratimą ir bendradarbiavimo padedant ja įkurti. Jis tikisi, kad centras taps ne tik tautų bendrijų, bet ir visų klaipėdiečių traukos vietomis.

 
© 2019 www.klaipedatkc.lt. Visos teisės saugomos.
 
Gerb. TKC lankytojai,
Maloniai prašome užpildyti anketą, kurią inicijavo Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros skyrius.

Mums labai svarbi Jūsų nuomonė

Pildyti anketą >>>

 


 

 

Tautinių bendrijų festivalis 2018

Vaizdo įrašas >>>


Tautinių bendrijų festivalis 2018

Vaizdo įrašas >>>


Akcija "Mes - Lietuvos vaikai".

Koncertas "Tautų pynė"

Vaizdo įrašas >>>


 

Akcija "Mes - Lietuvos vaikai".

Renginys, skirtas skirtas paminėti Atkurtos Lietuvos 100-metį

Vaizdo įrašas >>>


 

VI Lietuvos tautinių mažumų bendrijų festivalis

Filmas >>>

Tiesioginės transliacijos vaizdo įrašas >>>

 


 

XV Lietuvos tautinių mažumų sekmadieninių mokyklų festivalis

Vaizdo įrašas I dalis >>>
Vaizdo įrašas II dalis >>>

KVIEČIAME APLANKYTI

 


 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien2546
mod_vvisit_counterVakar4440
mod_vvisit_counterŠia savaitė16528
mod_vvisit_counterPaskutinė savaitė30481
mod_vvisit_counterŠis menuo92521
mod_vvisit_counterPaskutinis menuo115035
mod_vvisit_counterViso2947611

Statistika

Dabar svetainėje :
Straipsnių : 1157
Viso peržiūrėjimų : 5208667