Pagrindinis Renginiai Azerbaidžaniečių pavasario šventė „Novruz bairam“
Azerbaidžaniečių pavasario šventė „Novruz bairam“ PDF Print Email

Azerbaidžaniečių pavasario šventė „Novruz bairam“

 

  

Giedrė Pupšienė, KTKC kultūrinės veiklos vadybininkė

2015-03-23

 

 

Kovo 20 d. azerbaidžaniečių bendruomenė, Klaipėdos tautinių bendrijų nariai, pirmininkai ir svečiai susirinko į senovės pavasario šventę Novruz bairam. Tai viena iš seniausių ir gražiausių Azerbaidžano tradicijų. Šį vakarą turi skambėti muzika, dainos, daug žaidimų ir konkursų.

Klaipėdos regiono azerbaidžaniečių draugijos „Azeris“ pirmininką Aliagą Mamedov ir visus susirinkusius į šventę pasveikino KTKC direktorė Jelena Butkevičienė, einantis Generalinio konsulo pareigas Konsulas patarėjas Vladimir Novikov, ukrainiečių tradicinės kultūros ir folkloro klubo „Prosvit“ pirmininkė Irena Petrulionienė, Pabaltijo ukrainiečių asociacijos pirmininkas Leonid Tregub, Lietuvos lenkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkė Irena Songinienė, Klaipėdos miesto savanoriškosios rusų kultūros draugijos „Otečestvo“ pirmininkė Tamara Lochankina, latvių asociacijos „Atpūta“ pirmininkas Gotfridas Tapinas, ukrainiečių švietimo ir kultūros centro „Rodyna“ atstovai, musulmonų bendruomenės „Iman“ pirmininkas Shamil Gumerov, baltarusių bendrijos pirmininkas Nikolaj Logvin, totorių bendrijos „Nur“ pirmininkas Ilfir Gibadullin, bei kiti svečiai.

Po sveikinimų ir linkėjimų sekė koncertas ir linksmybės. Klausėmės nacionalinių muzikos instrumentų, grožėjomės nacionaliniais šokiais ir drabužiais, visus labai nudžiugino brolių Mammedovų šokis, vakaro kulminacija pagrindinio patiekalo – plovo iškilmingas išnešimas.

 

Simboliškai šventė baigiama linksmybėmis prie laužo. Skamba dainos, linkėjimai, sveikinimai, šokinėjama per laužą, tikima, kad ugnis išvalo visas praeities nesėkmes, kartu su pelenais iš namų išvalomi visi blogi prisiminimai.

 


 
© 2020 www.klaipedatkc.lt. Visos teisės saugomos.
 

Nacionalinės atrankos Lietuvoje nuostatai dėl dalyvavimo tarptautiniame konkurse „Vitebsk -2020“

Oficialus atstovas festivalio „Slavianskij Bazar-2020“ Vitebske
Birutė Petrikytė (Klaipėda)

Klaipėdos baltarusių bendrijos pirmininkas
Nikolaj Logvin

 

Nuoroda į nuostatus lietuvių kalba. Atsiųsti pdf >>>

Nuoroda į nuostatus rusų kalba. Atsiųsti pdf >>>


 

 

KVIEČIAME APLANKYTI

 


 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien309
mod_vvisit_counterVakar3507
mod_vvisit_counterŠia savaitė17024
mod_vvisit_counterPaskutinė savaitė21361
mod_vvisit_counterŠis menuo54257
mod_vvisit_counterPaskutinis menuo94618
mod_vvisit_counterViso3452250

Statistika

Dabar svetainėje :
Straipsnių : 1207
Viso peržiūrėjimų : 6192531