Pagrindinis Renginiai „Ivano Kupalos naktis“ su Klaipėdos baltarusių bendrija „Krynica“
„Ivano Kupalos naktis“ su Klaipėdos baltarusių bendrija „Krynica“ PDF Print Email

„Ivano Kupalos naktis“ su Klaipėdos baltarusių bendrija „Krynica“

Birželio 23-ąją dieną visus klaipėdiečius ir miesto svečius Klaipėdos baltarusių bendrija „Krynica“ sukvietė į Algirdo ir Jolantos Gervaičių gražią, šiuolaikišką kaimo turizmo sodybą, įsikūrusią vaizdingame Minijos upės slėnyje, apsuptą senojo Šernų miško. Čia, gamtos prieglobstyje, buvo švenčiama vasaros saulėgrįžos apeiginė šventė „Ivana Kupala“.

Susirinkusius linksmino klaipėdiečių baltarusių ansamblis „Kupalinka“ bei jaunųjų atlikėjų ansamblis, kurių vadovė Valentina Snigur. Koncertinę-meninę programą pratęsė svečiai iš Baltarusijos – liaudies dainų ir muzikos ansamblis „Gostinec“. Skambant linksmai muzikai, žiūrovai sukosi poromis šokio ritmu.

Šventės dalyvius sveikino Rusijos Generalinio Konsulato Klaipėdoje atstovai, Klaipėdos Tautinių kultūrų centro direktorė Jelena Butkevičienė, Klaipėdos totorių bendrijos vokalinis ansamblis „Leisan“ bei kiti garbūs svečiai. Klaipėdos baltarusių bendrijos „Krynica“ pirmininkas Nikolaj Logvin ir jo pavaduotoja (šventės pradininkė) Jelena Mirončik dėkojo visiems susirinkusiems į tradicinį – šiemet jau 10-ąjį – baltarusišką „Ivano Kupalos nakties“ šventimą.

Visos šios šventės apeigos yra susietos su žolynų garbinimu, ypač kupolių, iš kurių pinami vainikai. Todėl daugeliui šventės dalyvių labai rūpėjo nusipinti vainiką, juo pasipuošti ir dalyvauti gražiausiojo „kupolės“ vainiko konkurse. Po nuotaikingų dainų, linksmų žaidimų, artėjant vidurnakčiui buvo uždegtas laužas, per kurį pagal tradiciją reikėjo peršokti, norint atsikratyti visokiausių blogumų ir sulaukti sėkmės.

Be abejonės, vienas svarbiausių akcentų buvo paparčio žiedo ieškojimas. Ar kam pavyko jį surasti – nežinia...

 

Tikimės ir kitąmet ieškoti paparčio žiedą kartu!

 
© 2019 www.klaipedatkc.lt. Visos teisės saugomos.
 

KVIEČIAME APLANKYTI

 


 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien1534
mod_vvisit_counterVakar2977
mod_vvisit_counterŠia savaitė1534
mod_vvisit_counterPaskutinė savaitė21843
mod_vvisit_counterŠis menuo43408
mod_vvisit_counterPaskutinis menuo62436
mod_vvisit_counterViso3346783

Statistika

Dabar svetainėje :
Straipsnių : 1198
Viso peržiūrėjimų : 5984094