Pagrindinis Renginiai Lietuvių kalbos kursai netradicinėje aplinkoje
Lietuvių kalbos kursai netradicinėje aplinkoje PDF Print Email

 Tautinių bendrijų atstovai, lietuvių kalbos kursų klausytojai, buvo pakviesti į Klaipėdos ,,Žaliakalnio“ gimnazijos Mažosios Lietuvos kultūros paveldo muziejų, kur jie galėjo  plačiau susipažinti su krašto, kuriame gyvena, kultūriniu palikimu, tradicijomis bei tobulinti ir įtvirtinti komunikavimo, pažinimo, kultūrines kompetencijas.

Gimnazijos Mažosios Lietuvos kultūros paveldo muziejaus įkūrėja, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė I.Grauslienė papasakojo apie Mažosios Lietuvos arba Prūsų Lietuvos, puoselėjusios ir išsaugojusios iki šių dienų lietuvybę, kultūrinį palikimą. Pažymėjo, kad Mažojoje Lietuvoje pasirodė pirmoji Lietuviška knyga – Martyno Mažvydo ,,Katekizmas“, Danieliaus Kleino sudaryta pirmoji lietuvių kalbos gramatika, dainynas, lietuviški laikraščiai, suvaidintas pirmasis lietuvių žemėje lietuviškas spektaklis. Šiame krašte vyko daug Lietuvai svarbių istorinių įvykių. Čia gyveno ir kūrė žymios asmenybės: M.Mažvydas, K.Donelaitis, L.Rėza, I.Kantas, Vydūnas, I.Simonaitytė ir kt.

Klaipėdos miesto tautinių bendrijų atstovai Svečių knygoje dėkojo už netradicinę pamoką muziejuje ir džiaugėsi sužinoję daug naujų faktų apie kraštą bei miestą, kuriame gyvena. Ypač visus sužavėjo Simono Dacho ir Taravos Anikės meilės, gyvuojančios jau nuo XVII amžiaus, simbolio – paminklo Teatro aikštėje atsiradimo istorija, arcitektūros paminklai.

 
© 2019 www.klaipedatkc.lt. Visos teisės saugomos.
 

KVIEČIAME APLANKYTI

 


 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien1566
mod_vvisit_counterVakar2977
mod_vvisit_counterŠia savaitė1566
mod_vvisit_counterPaskutinė savaitė21843
mod_vvisit_counterŠis menuo43440
mod_vvisit_counterPaskutinis menuo62436
mod_vvisit_counterViso3346815

Statistika

Dabar svetainėje :
Straipsnių : 1198
Viso peržiūrėjimų : 5984126