Pagrindinis Renginiai Vaikų Velykėlės – tautinių kultūrų centre
Vaikų Velykėlės – tautinių kultūrų centre PDF Print Email

Vaikų Velykėlės – tautinių kultūrų centre

 

Klaipėdos miesto savivaldybės tautinių kultūrų centras pirmą kartą dalyvavo jau tradicija tapusiame „Naisių vasaros“ piešinių konkurse „Vaikų Velykėlės - 2013“. Tai konkursas, kuris prisideda puoselėjant gražias lietuviškas tradicijas, ugdant jaunąją kartą ir bendrumo dvasia sujungiant šeimas.

Nuo kovo 26 d. iki 29 d. buvo įrengtos ir atidarytos vaikų meno dirbtuvėlės „Velykų tradicijos“, sėkmingai veikusios tautinių kultūrų centre. Edukaciniai užsiėmimai vyko mokinių pavasario atostogų metu. Juose apsilankė apie 150 jaunųjų dailininkų. Sukurta virš 100 kūrybinių, vienetinių darbų – piešinių – Margučių.

Vaikai, tėveliai, seneliai labai noriai įsitraukė į įdomų kūrybinį procesą, įvairiais senoviniais raštais spalvino ir kūrė margučius popieriaus lape. Stebuklingų, įdomių Margučių, gyvybės kiaušinių kūrimas vis priminė apie artėjančią gražią šventę – Vaikų Velykėles, apie gamtos ir gyvybės budimą. Juk kiaušinį, anot profesoriaus Liberto Klimkos senovėje žmonės laikė gyvybės simboliu.

Edukacinių užsiėmimų – meno dirbtuvėlių pabaigą vainikavo gražus renginys, šventė „Vaikų Velykėlės – šventė mažam ir dideliam!“

Šventės  metu vaikai, mamos, močiutės ne tik spalvino, piešė kiaušinius – margučius, bet ir juos talpino į spalvingus krepšelius, spalvino mielus personažus – zuikučius su kiaušiniais ir panašiai. Buvo parengta didelė piešinių Margučių galerija, kuria mielai džiaugėsi klaipėdiečiai ir miesto svečiai. Renginio metu lietuvaičiai ir kitų tautybių vaikai noriai žaidė lietuvių liaudies žaidimus: „Kanapyčia“, „Klausė žvirblis čiulbuonėlis“,  seną Velykų žaidimą „Gaidžiukai“, rungėsi estafetėse „Kiaušinio nešimas“ ir kt., atsakinėjo į Velykės pateiktus klausimus apie šventės tradicijas, marginimo būdus, kiaušinių dažymo simboliką, minė mįsles, visaip kitaip linksminosi ir šventė gražiausią Vaikų šventę, Mažąsias Velykėles.
Renginio pabaigoje visiems „Vaikų Velykėlių“ šventėje dalyvavusiems vaikams padovanotos kompaktinės plokštelės „Trys eiliuotos pasakos“ (skaito Vytautas V. Landsbergis, muzikuoja Egidijus Dulkė) ir „Kaip gera, kai man gera“, dainos vaikams ir juos mylintiems tėveliams (dainuoja Vytautas V. Landsbergis, muzikuoja Raimondas Raspoliauskas).

Tariame ačiū Pagrindiniam šventės, piešinių konkurso „Vaikų Velykėlės - 2013“ mecenatui ir globėjui Ramūnui Karbauskui, savanorei Zinaidai Sulženko, Klaipėdos S. Dacho progimnazijos mokytojoms Stanislavai Šliogerienei ir Editai Teslenko, tėveliams, seneliams ir visiems, visiems, kurie, padėjo sukurti gražią Vaikų Velykėlių šventę.

 

 

 
© 2019 www.klaipedatkc.lt. Visos teisės saugomos.
 
Gerb. TKC lankytojai,
Maloniai prašome užpildyti anketą, kurią inicijavo Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros skyrius.

Mums labai svarbi Jūsų nuomonė

Pildyti anketą >>>

 


 

 

Tautinių bendrijų festivalis 2018

Vaizdo įrašas >>>


Tautinių bendrijų festivalis 2018

Vaizdo įrašas >>>


Akcija "Mes - Lietuvos vaikai".

Koncertas "Tautų pynė"

Vaizdo įrašas >>>


 

Akcija "Mes - Lietuvos vaikai".

Renginys, skirtas skirtas paminėti Atkurtos Lietuvos 100-metį

Vaizdo įrašas >>>


 

VI Lietuvos tautinių mažumų bendrijų festivalis

Filmas >>>

Tiesioginės transliacijos vaizdo įrašas >>>

 


 

XV Lietuvos tautinių mažumų sekmadieninių mokyklų festivalis

Vaizdo įrašas I dalis >>>
Vaizdo įrašas II dalis >>>

KVIEČIAME APLANKYTI

 


 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien1421
mod_vvisit_counterVakar4718
mod_vvisit_counterŠia savaitė6139
mod_vvisit_counterPaskutinė savaitė30481
mod_vvisit_counterŠis menuo82132
mod_vvisit_counterPaskutinis menuo115035
mod_vvisit_counterViso2937222

Statistika

Dabar svetainėje :
Straipsnių : 1157
Viso peržiūrėjimų : 5189884