Pagrindinis Renginiai Startavo projektas ,,Donelaitis – tautos atgimimo dainius”
Startavo projektas ,,Donelaitis – tautos atgimimo dainius” PDF Print Email

Startavo projektas ,,Donelaitis – tautos atgimimo dainius”

Šių metų kovo 13 dieną Tautinių mažumų centre vyko netradicinė pamoka, skirta grožinės literatūros pradininkui Kristijonui Donelaičiui, kurioje dalyvavo Klaipėdos ,,Žaliakalnio” gimnazijos IVg klasės mokiniai, projekto ,,Donelaitis – tautos atgimimo dainius” dalyviai (vadovė – lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Irena Grauslienė). Mokiniai turėjo puikią galimybę ne tik pasikartoti žinias apie pasaulinio šedevro, poemos ,,Metai”, kūrėją K.Donelaitį, bet ir pamatyti parodą ,,Dingęs kraštas”, kurioje pristatomi fotografo Virgilijaus Jankausko darbai. Fotografijose, perkeltose ant drobių, užfiksuoti vaizdai iš vietų, kur kažkada buvo Mažoji Lietuva ir ta žeme vaikščiojo bei gilų pėdsaką paliko Kristijonas Donelaitis.

Mokiniams ši paroda paliko neišdildomą įspūdį. Neliko abejingų kraštui su kadaise buvusiais didingais pastatais, pilimis, dvarais, bažnyčiomis, mokyklomis, tiltais ir piliakalniais. Mokiniai paveiksluose ieškojo grožio ir istorijos, nes iš šių fotografijų iš tiesų daug ko galima sužinoti.

Netradicinės pamokos pabaigoje mokiniai apie labiausiai patikusį paveikslą parašė atsiliepimų. Štai keletas jų fragmentų: ,,Man patiko paveikslas ,,Darkiemis – bažnyčia”. Atrodo, kad žmogus pasislėpęs  nuo gresiančio pavojaus, stebi , kas vyksta bažnyčioje, apaugusioje laiko žole ir trešančiomis lentomis”, ,,… o man Sembos vyskupo viduramžių pilis, nes ji man primena pasaką. Apima toks jausmas, kad čia esu buvusi ne vieną kartą. Norėtųsi grįžti į anuos laikus ir pasikalbėti su tais pilies gyventojais. Manau, kad ši pilis dar stovės ilgai, nes tai Mažosios Lietuvos kultūros paveldas”, ,,…Labiausiai patiko trys paveikslai, tai ,,Perkalių buvusio dvaro vartai”, ,,Tiltas per Isros intaką” ir ta fotografija, kurioje pavaizduoti kažkokio išlikusio pastato laiptai su užrašu ,,1841”. Kiekvienas iš šių paveikslų simbolizuoja tam tikrą mano gyvenimo periodą … kiekvieno žmogaus periodą. Vidinė šviesa ir laimės jausmas, tyla ir ramybė, begalinis praeities netekties liudijimas. Laiptai iš seno į naują gyvenimą… Mes kylame į viršų, norime tobulėti , mokytis”…

Sužavėti paveikslų grožio, maža dalele prisilietę prie Donelaičio gimtųjų vietų, mokiniai grįžo į gimnaziją tęsti pradėtų darbų, skirtų artėjančioms Kristijono Donelaičio gimimo 300-osioms metinėms paminėti. Taigi gražiai startavo projektas ,,Donelaitis – tautos atgimimo dainius”, įžiebęs mokinių širdyse viltį, kada nors patiems pasivaikščioti Donelaičio takais.

 
© 2019 www.klaipedatkc.lt. Visos teisės saugomos.
 

KVIEČIAME APLANKYTI

 


 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien510
mod_vvisit_counterVakar2628
mod_vvisit_counterŠia savaitė510
mod_vvisit_counterPaskutinė savaitė17558
mod_vvisit_counterŠis menuo20541
mod_vvisit_counterPaskutinis menuo62436
mod_vvisit_counterViso3323916

Statistika

Dabar svetainėje :
Straipsnių : 1187
Viso peržiūrėjimų : 5946463