Pagrindinis Renginiai Padėkos diena
Padėkos diena PDF Print Email

 

 

            Šito straipsnio pavadinimas visiškai nesusietas su žinoma amerikiečių švente.

 

            Iškilmių šventė, kuri vyko Klaipėdos miesto savivaldybės tautinių kultūrų centre, labai norisi pavadinti: „Padėkos diena“.

 

Tautinių kultūrų centro vadovai, mokytojai, gimnazijų ir mokyklų moksleiviai susirinko padėkoti mokiniams, kurie savo pergalėmis 2012 m. mieste, šalyje ir už jos ribų šlovino rusų gimtąją kalbą. Garbė, visiems konkursų, olimpiadų nugalėtojams, kurie dirbo, tobulino lavino savo talentą ir buvo organizuota literatūrinė – muzikinė programa „Tegyvuoja Mūzos!“. Ši šventė buvo skirta slavų raštijos 1000 – ui paminėti. Mokytojos V. Lvova ir S. Morozova atliko Ukrainos liaudies dainą ir mūsų slavų (ne tik slavų) žodžio paprastumu, lyrizmu buvo suvirpinta iki sielos gelmių.

 

            Šventė „Tegyvuoja Mūzos!“ vyko šiltoje, dvasinėje aplinkoje, ir nieko nuostabaus: visus susirinkusius pasveikino stačiatikių bažnyčios šventikas. Renginyje dalyvavo tikrieji meninės raiškos žinovai, jauki salė vos sutalpino visus norinčiuosius. Iš tiesų pagrindiniai žiūrovai buvo - mūsų talentingų mokinių tėvai. Labai ačiū Jums, mieli tėveliai, už savo vaikų švietimą, nes Jūs nuo vaikystės skiepijote meilę gimtajai kultūrai ir meninei raiškai. Mes, rusų kalbos mokytojai, džiaugiamės, kad mūsų darbas suteikė rezultatų ir didžiuojamės savo vaikais – savo mokiniais ir kaip nesididžiuoti Jekaterina Barsukova, Jurijumi Parošinu, Romanu Smolskiu, Vadimu Ivachovu, Sergėjumi Buivolenko. Šie mokiniai visur suspėja: ir gerai mokosi, ir puikiai atstovauja kūrybiniuose konkursuose.

 

            Nikolajus Gončarovas, daugkartinis respublikinių meninio skaitymo konkursų laureatas. Nikolajus pasižymi partiškumu, intonacijų įvairove, gebėjimu perteikti visą emocijų spektrą. Puikaus pasirodymo metu, žiūrovai pajuto ironiją ir tragizmą, stiprumą ir švelnumą, humorą ir patosą.

 

            Michailas Stefanovas, meninio – išraiškingo skaitymo „Gran- Pri“ IV respublikinio konkurso laureatas. Šį aukštą apdovanojimą jis gavo už skaitymą, skirtą P.A. Stolypinai atminti. Pyktis, apmaudas, sielvartas, tai tos emocijos, kurios buvo panaudotos Michailo skaitymuose. Visiškai skirtingai buvo atskleistas ir parodytas „Šventosios Elenos kalinys“. Didelio žmogaus tragedija, bet taip iki galo ir nepaklūsta ištrėmimui – sukurtas vaizdas vertas ne tik mėgėjų scenai.

 

            Junona Veselova, absoliuti  Tarptautinės rusų kalbos olimpiados nugalėtoja. Šis aukštas laimėjimas Junonai suteikė teisę į nemokamą mokslą filologijos aukštojoje mokykloje, Rusijoje. Junona pasirinko J. Brodskio eilėraštį „Piligrimai“ , tai buvo skirta šventės pabaigai, kurią valdė įkvėpimo ir kūrybingumo mūzos:

 

Ir būti virš žemės saulėlydžiu,

 

Ir būti virš žemės aušra.

 

            Ir iš tiesų taip yra. Viena vakaro dalyvių išreiškė mintį, kad mokykla, pasirodo, dėl šito ir reikalinga, kad kiekvienas mokinio talentas būtų pastebėtas ir išlavintas, tada jis pasijus reikalingu ir galės save realizuoti. Renginio organizatoriai linkėjo visiems vaikams nepasiklysti šitame dideliame ir atšiauriame pasaulyje, išsaugoti dvasingumą, didžiąją rusų kultūrą.

 

            Tautinių kultūrų centro direktorė Jelena Butkevičienė ir projektų vadovė Tatjana Kononova įteikė visiems dalyvavusiems padėkas ir pakvietė tolimesniam bendradarbiavimui. Priimame pasiūlymą ir sakome: iki naujų susitikimų Tautinių kultūrų centre!

 

            P.S. Šventėje dalyvavo: Nikolajus Poškus, Darija Stupakevič, Nikolajus Žukovas, Dovydas Madojanas, Julija Bekliaka, Igoris Packovas, Diana Romanova, Eduardas Fedorčenko, Julija Zorina.

 

Mokinius paruošė: L. Šustrova, A. Pozniakova, I. Vlasova, T. Kapustina, N. Baltadži, U. Sokolova, I. Vlasova.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jelena Stupakevič

 

 
© 2019 www.klaipedatkc.lt. Visos teisės saugomos.
 
Gerb. TKC lankytojai,
Maloniai prašome užpildyti anketą, kurią inicijavo Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros skyrius.

Mums labai svarbi Jūsų nuomonė

Pildyti anketą >>>

 


 

 

Tautinių bendrijų festivalis 2018

Vaizdo įrašas >>>


Tautinių bendrijų festivalis 2018

Vaizdo įrašas >>>


Akcija "Mes - Lietuvos vaikai".

Koncertas "Tautų pynė"

Vaizdo įrašas >>>


 

Akcija "Mes - Lietuvos vaikai".

Renginys, skirtas skirtas paminėti Atkurtos Lietuvos 100-metį

Vaizdo įrašas >>>


 

VI Lietuvos tautinių mažumų bendrijų festivalis

Filmas >>>

Tiesioginės transliacijos vaizdo įrašas >>>

 


 

XV Lietuvos tautinių mažumų sekmadieninių mokyklų festivalis

Vaizdo įrašas I dalis >>>
Vaizdo įrašas II dalis >>>

KVIEČIAME APLANKYTI

 


 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien2809
mod_vvisit_counterVakar4440
mod_vvisit_counterŠia savaitė16791
mod_vvisit_counterPaskutinė savaitė30481
mod_vvisit_counterŠis menuo92784
mod_vvisit_counterPaskutinis menuo115035
mod_vvisit_counterViso2947874

Statistika

Dabar svetainėje :
Straipsnių : 1157
Viso peržiūrėjimų : 5209244