Pagrindinis Renginiai Klaipėdos baltarusiai minėjo Tarptautinę gimtosios kalbos dieną
Klaipėdos baltarusiai minėjo Tarptautinę gimtosios kalbos dieną PDF Print Email

Klaipėdos baltarusiai minėjo Tarptautinę gimtosios kalbos dieną

Vasario 21 d. Tautinių kultūrų centre buvo švenčiama Tarptautinė gimtosios kalbos diena. Šventės organizatoriai – Klaipėdos baltarusių bendrija „Krynica“. Renginio partneris – Tautinių kultūrų centras.

Baltarusių bendrijos „Krynica“ pirmininkas Nikolaj Logvin sveikindamas šventės dalyvius, pažymėjo, kad mylėti savo gimtąją kalbą yra garbinga, bei palinkėjo nepamiršti, puoselėti ir perduoti savo vaikaičiams protėvių kalbos žinojimą.

Gimtosios kalbos minėjimas prasidėjo diktanto rašymu. Tautinių kultūrų centro klasėje viešnia iš Baltarusijos Ala Gubarevič raiškiai skaitė tekstą baltarusių kalba, o norintieji pasitikrinti gimtosios kalbos žinias susikaupę rašė diktantą.

Po to šventė persikėlė į Tautinių kultūrų centro salę, kur buvo kalbama apie Pranciškų Skoriną – LDK visuomenės veikėją, išspausdinusį pirmąją knygą Lietuvoje (Vilniuje) senąja baltarusių kalba. Baltarusių bendrijos „Krynica“ narė Irina Milkovskaja papasakojo susirinkusiems apie Skorinos gyvenimą ir veiklą. A. Gubarevič, pasakodama apie šio žymaus žmogaus kūrybą, sakė, kad Skorina stengėsi rašyti paprasta, šnekamąja baltarusių liaudies kalba, kad jo leidiniai pasižymėjo aukšta spaudos technika, poligrafine kultūra, t.y. aiškiu ir stilingu šriftu, turtinga ornamentika (vinjetėmis, inicialais), puikiomis graviūromis. Skorinos leidiniai buvo plačiai skaitomi, jie pradėjo knygų spausdinimo tradiciją Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje.

Šventės metu skambėjo melodingos baltarusių dainos, kurias atliko bendrijos „Krynica“ narės Valentina Snigur ir Irina Simačiova.

 

Rita Banevičienė, TKC kultūrinės veiklos vadybininkė

 
© 2020 www.klaipedatkc.lt. Visos teisės saugomos.
 

Nacionalinės atrankos Lietuvoje nuostatai dėl dalyvavimo tarptautiniame konkurse „Vitebsk -2020“

Oficialus atstovas festivalio „Slavianskij Bazar-2020“ Vitebske
Birutė Petrikytė (Klaipėda)

Klaipėdos baltarusių bendrijos pirmininkas
Nikolaj Logvin

 

Nuoroda į nuostatus lietuvių kalba. Atsiųsti pdf >>>

Nuoroda į nuostatus rusų kalba. Atsiųsti pdf >>>


 

 

KVIEČIAME APLANKYTI

 


 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien132
mod_vvisit_counterVakar2303
mod_vvisit_counterŠia savaitė14056
mod_vvisit_counterPaskutinė savaitė22384
mod_vvisit_counterŠis menuo71244
mod_vvisit_counterPaskutinis menuo94618
mod_vvisit_counterViso3469237

Statistika

Dabar svetainėje :
Straipsnių : 1207
Viso peržiūrėjimų : 6226779