Pagrindinis Renginiai Seminaras „Mano protėvių palikimas“
Seminaras „Mano protėvių palikimas“ Print E-mail

 

Seminaras „Mano protėvių palikimas“

 

Lapkričio 27-29 dienomis Klaipėdoje buvo vykdoma unikali programa „Slavų kultūros dienos III“. Šios programos organizatoriai – folkloro asociacija „Vėčiora“ su savo vadove Marija Serebriakova, Vilniaus-Lietuvos vyskupijos švietimo ir katechizacijos skyrius, programos partneris – Klaipėdos miesto savivaldybės Tautinių kultūrų centras.

 

Programa yra vykdoma jau ne pirmus metus ir šiemet klaipėdiečiai susipažino su kūrybinio susivienijimo „Rusiškas paprotys“ nuostabiais veikėjais iš Sankt-Peterburgo (Rusija). Šio susivienijimo vadovai Julija ir Sergej Černyšovai yra unikalūs folklorinio vokalo, rusiško tradicinio šokio specialistai bei tradicinių muzikos instrumentų, apdarų ir lėlių gamybos meistrai.

 

Trijų dienų laikotarpyje buvo organizuojamos atviros meistriškumo pamokos, kurios dalyviams suteikė galimybę prisiliesti prie tradicinė liaudies kultūros, sužinoti apie tradicinių vestuvių šventimo ypatybės, pasinerti į savitų lėlių gamybą ir tiesiog drauge pasidalinti patirtimi ir talentu.

 

Lapkričio 28 d. Tautinių kultūrų centre įvyko seminaras „Mano protėvių palikimas IV“, skirtas bendrojo lavinimo ir ikimokyklinių įstaigų pedagogams. Seminaro tema – tradicinės lėlių vestuvės. Klaipėdos baltarusių sekmadieninės mokyklos ansamblio „Krynička“, „Pajūrio“ pagrindinės mokyklos folkloro studijos „Veretionce“ ir Pokrovo-Nikolskio šventyklos sekmadieninės mokyklos ikimokyklinės folkloro studijos „Topotyški“ dalyviai pademonstravo lėlių vestuvių pastatymo metodiką, išmokimą bei dainuojamosios medžiagos mokymąsi.

 

Seminaro programa:

 

I.                   Paskaita.

 

1.      Susipažinimas su tradicine pravoslavų šeimos kultūra.

 

2.      Tradicinės vestuvės.

 

3.      Vaikai tradicinėje kultūroje.

 

4.      Tradicinės vestuvės lėlių variante.

 

II.                Praktiniai užsiėmimai.

 

1.      Ankstyvasis vaikų vystymasis per muzikinę ir žaidybinę tradicinę kultūrą (darbo su Pokrovo-Nikolskio šventyklos sekmadieninės mokyklos folkloro grupės 3-5 metų dalyviais pavyzdžiu).

 

2.      Mokymasis unikaliu būdu išlikusių senovinių vestuvinių dainų (Leningrado apskrities, Slancevo rajono vestuvinės dainos, Sankt-Peterburgo konservatorijos ekspedicijos įrašai).

 

3.      Žaidimas su vaikais „Tradicinės lėlių vestuvės“.

 

 

 

Marija Serebriakova

 

Vertė – Rita Banevičienė, KTKC kultūrinės veiklos vadybininkė

 

 

 
Copyright © 2020 www.klaipedatkc.lt. All Rights Reserved.
 

KVIEČIAME APLANKYTI

 


 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday2979
mod_vvisit_counterYesterday4474
mod_vvisit_counterThis week25240
mod_vvisit_counterLast week28753
mod_vvisit_counterThis month89540
mod_vvisit_counterLast month91325
mod_vvisit_counterAll3673522

Statistika

Dabar svetainėje :
Straipsnių : 1205
Viso peržiūrėjimų : 6587869