Pagrindinis Renginiai Klaipėdoje praūžė III-asis festivalis „Tautinių kultūrų diena“

Warning: copy(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/klaipedatkc/domains/klaipedatkc.lt/public_html/plugins/content/mavikthumbnails.php on line 668

Warning: copy(http://www.klaipedatkc.ltimages/Gallery/2014-11-08/04.JPG): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/klaipedatkc/domains/klaipedatkc.lt/public_html/plugins/content/mavikthumbnails.php on line 668
Klaipėdoje praūžė III-asis festivalis „Tautinių kultūrų diena“ Print E-mail

 Lapkričio 8-ąją dieną, šeštadienį, į Klaipėdos koncertų salę susirinko uostamiesčio įvairių tautų atstovai. Jau tradiciniu tapusį III-ąjį festivalį „Tautinių kultūrų diena“ organizavo Klaipėdos miesto savivaldybės Tautinių kultūrų centras. Festivalio partneriai – Klaipėdos miesto tautinės bendrijos.

 Festivalio tikslas – pristatyti Klaipėdos miestui tautinių mažumų bendruomenių veiklą, nacionalinį identitetą, tradicijas ir papročius.

 Klaipėdos jaunimo centro vaikų tautinių šokių ansamblis „Vijurkas“ kartu su Klaipėdos tautinėmis bendrijomis iškilmingam šventės atidarymui atliko meninę kompoziciją „Klaipėda – mano gimtasis miestas“. Nuo scenos įvairiomis kalbomis nuskambėjo pasveikinimas uostamiesčiui.

 Koncertinėje programoje tradiciškai dalyvavo Klaipėdos miesto tautinių bendruomenių meno kolektyvai ir sekmadieninių mokyklų auklėtiniai. Žiūrovus džiugino Klaipėdos jaunimo centro vaikų tautinių šokių ansamblis „Vijurkas“ (vadovės Violeta Šleinienė, Laura Šleiniūtė); baltarusių vokalinis ansamblis „Kupalinka” (vadovė Valentina Snigur); armėnų šokėjas Aram Muradian (vadovas Jurij Petrosian); ukrainiečių vokalinis ansamblis „Rušničiok“ (vadovė Jana Tarasova, akomp. Aleksandr Nesterenko); vokiečių bendrijos vokalinis ansamblis (vadovė Inga Pakalniškienė); totorių vokalinis ansamblis „Leisan“ (vadovas Ravil Mubarakšin); Klaipėdos jaunimo centro rusų vokalinis ansamblis „Lel“ (vadovės Tatjana Kononova, Jelena Butkevičienė); folkloro ansamblis „Vėčiora“ (vadovė Marija Serebriakova); šokių kolektyvas „Nadežda“ (vadovė Natalija Jakovleva); azerbaidžaniečių bendruomenės „Azeris“ sekmadieninės mokyklos auklėtinės (mokytoja Rana Mammadova); 2014 m. Izraelio olimpiados dalyvė, III-osios vietos nugalėtoja, gimnastė Kamila Pavlova iš Klaipėdos žydų bendruomenės; solistė Lesia Mamonenko iš Pabaltijo ukrainiečių asociacijos; ukrainiečių kultūros ir švietimo centro „Rodyna“ sekmadieninės mokyklos vokalinis ansamblis Kalyna” (mokytoja Nadežda Lukina, muzikos vadovė Dina Mataitienė); ukrainiečių klubo Prosvit” vokalinis trio (vadovė Irena Petrulionienė).

 Kasmet festivalio programoje koncertuoja kviestiniai svečiai iš kitų miestų ir šalių. Jų dalyvavimą koncerte remia neabejingos tautinių kultūrų išsaugojimui visuomeninės nevyriausybinės organizacijos. Šiemet džiaugėmės Latvijos folkloro kolektyvo iš Nicos (tai Klaipėdos apskrities latvių asociacijos „Atpūta“ pirmininko Gotfrido Tapino dovana), lenkų choreografinio kolektyvo „Perla“ iš Nemenčinės (tai Europos Parlamento nario Valdemaro Tomaševskio dovana) bei čigonų dainų ir šokių ansamblio „Roma de Drom“ iš Vilniaus (tai politinės partijos „Rusų aljansas“ dovana) pasirodymais. Šių kolektyvų nuostabiai ir profesionaliai atlikti kūriniai bei kompozicijos dar labiau praturtino šventinį koncertą.

 Gausiai susirinkusieji salėje mėgavosi lietuvių, vokiečių, armėnų, lenkų, rusų, ukrainiečių, totorių, azerbaidžaniečių, baltarusių, žydų ir čigonų dainomis bei šokiais. Festivalio dalyviai žiūrovus stebino puošniais tautiniais kostiumais. Muzikos ir šokio kalba tautinių bendrijų atstovai dalijosi savo tautos kultūriniu ir meniniu paveldu bei meile savo gimtajam miestui Klaipėdai.

 Šių metų koncertinė programa buvo ypatinga tuo, kad jos metu buvo teikiamos nominacijos. Kiekviena uostamiesčio tautinių bendruomenių apdovanojo savo narius už įvairius nuopelnus: už gerumą, ilgametę nuoširdžią pagalbą bendrijos gyvenime; už gimtojo krašto grožio atskleidimą ir puoselėjimą foto darbuose; už talentą ir muzikalumą; už tautinės kultūros profesionalią sklaidą Klaipėdos mieste; už tautinių dainų ir kultūros išsaugojimą bei populiarinimą Klaipėdos krašte ir respublikoje; už folkloro išsaugojimą, puoselėjimą ir sklaidą; už kūrybiškumą ir ilgametę muzikinę veiklą bendrijos gyvenime; už tautinių tradicijų, kultūros ir papročių sklaidą; už sėkmingą jaunosios kartos auklėjimą sekmadieninėje mokyklėlėje; už daugiametę aktyvią veiklą, tautos atgimimo ir savitarpio supratimo sklaidą, ir pan.

 Tautinių kultūrų centras taip pat turėjo galimybę apdovanoti vieną nominantą. Šventės metu centro direktorė Jelena Butkevičienė įteikė nominaciją „Metų pagalbininkas“ baltarusių bendruomenės „Krynica“ pirmininkui Nikolajui Logvinui už tai, kad jis ne tik puikiai atstovauja ir organizuoja baltarusių bendrijos veiklą, bet ir aktyviai dalyvauja centro ir bendrijų veikloje bei yra visuomet pasiruošęs nuoširdžiai padėti.

 Šventės pabaigoje Tautinių kultūrų centro direktorė širdingai dėkojo visų tautinių bendrijų pirmininkams ir nariams už darbštumą, nuoširdumą bei pagalbą organizuojant festivalį, tuo  praturtinant Klaipėdos miesto kultūrinį gyvenimą.

 Nuoširdžiai dėkojame III-ojo festivalio „Tautinių kultūrų diena“ rėmėjams – Klaipėdos miesto savivaldybei ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai; informaciniams rėmėjams – radijo stotims „Raduga“ ir „Laluna“; dienraščiams – „Klaipėda“ ir „Vakarų ekspresas“.

 

 
Copyright © 2020 www.klaipedatkc.lt. All Rights Reserved.
 

KVIEČIAME APLANKYTI

 


 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday2977
mod_vvisit_counterYesterday4474
mod_vvisit_counterThis week25238
mod_vvisit_counterLast week28753
mod_vvisit_counterThis month89538
mod_vvisit_counterLast month91325
mod_vvisit_counterAll3673520

Statistika

Dabar svetainėje :
Straipsnių : 1205
Viso peržiūrėjimų : 6587862