Pagrindinis Renginiai Armėnų tautos genocido atminties vakaras
Armėnų tautos genocido atminties vakaras Print E-mail

Balandžio 24 d. į Klaipėdos miesto savivaldybės tautinių kultūrų centrą rinkosi Klaipėdos armėnų bendruomenės „Van“ nariai, tautinių mažumų bendruomenių atstovai, prisiminti ir kartu su Armėnų tauta išgyventi tautos genocido patirtas skaudžias ir sveiku protu nesuvokiamas netektis.

Vakarą pradėjo  ir sukūrė rimties ir susikaupimo atmosferą muzikinis duetas. Smuikininkei  Kristinai Albertyan  akompanavo Nara Stepanyan. Klaipėdos miesto savivaldybės tautinių kultūrų centro direktorė Jelena Butkevičienė kalbėjo, kad nedaug yra šalių, kuriose būtų pralieta tiek daug kraujo, kiek jo pralieta Armėnijoje. Minėjo, kad tautinių kultūrų centras, jo darbuotojai liūdi kartu su Armėnų tauta ir , kad armėnų tautos genocidas turi būti pripažintas ir pasmerktas ne tik armėnų, bet ir viso pasaulio.

Albert Albertjan (armėnų bendruomenės „Van“ pirmininko pavaduotojas) priminė armėnų tautos istorinius faktus, kad prieš 98 – us metus įvykdytas genocidas , istorinėje tėvynėje – Vakarų Armėnijoje, išžudė  ne tik talentingiausius armėnus, ten vyko tokie dalykai, kurie sveiku protu yra  nesuvokiami. Armėnų tautos netektys apie 2 500 000 žmonių. Armėnai neteko tėvynės. Genocido metu buvo sutrypta ir išrauta su šaknimis Armėnijos kultūra, dingo miestai, bažnyčios, mokyklos, buvo  nusavinta žemė.

Apie skaudžias netektis, kruvinus armėnų genocido tragiškus įvykius priminė ir parengtas video siužetas (Gurgen Akopian).

Vakaro metu skambėjo eilės, jas skaitė David Martirosian, Ani Albertyan, Liza Akopian. Jana Tarasova dainavo armėnų liaudies dainas „Abrikosų medis“ ir „Kregždutė“. Naros Stepanyan atlikti muzikiniai kūriniai fortepijonu, žeidė visų susirinkusių širdis....

Savo skaudžiais prisiminimais apie buvimą Armėnijoje dalijosi ir įžymus lietuvių aktorius Regimantas Adomaitis.

LCC tarptautinio universiteto dėstytoja Giedrė Gadeikytė ,atliekamo tyrimo „Kolektyviniai Armėnijos genocido atsiminimai“ metu, pažymėjo, kad žmonėms be galo apie tai sunku kalbėti apie patirtus įvykius, net praėjus 98 – iems metams. Šitame tyrime dalyvauja ir LCC studentė armėnė Evelina Mamikanyan.

Renginio pabaigoje Manvelas Galstjanas (armėnų bendruomenės „Van“ pirmininkas) išsamiai pristatė parengtą foto darbų parodą „Vakarų Armėnijos bažnyčios“, kurios kaip visa armėnų tauta liūdi, griūva ir liudija apie patirtas skaudžias tautos netektis.

Visi vakaro dalyviai tikisi, kad tokie kraupūs įvykiai nebepasikartos, nes Žemė yra visų mūsų Namai ir kiekviena kultūra – yra turtas, ir kiekviena tauta žemėje turi teisę į gyvenimą ir ateitį.

 

 

Tekstą parašė Ramutė Mačiulaitienė

 
Copyright © 2020 www.klaipedatkc.lt. All Rights Reserved.
 

KVIEČIAME APLANKYTI

 


 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday2755
mod_vvisit_counterYesterday4474
mod_vvisit_counterThis week25016
mod_vvisit_counterLast week28753
mod_vvisit_counterThis month89316
mod_vvisit_counterLast month91325
mod_vvisit_counterAll3673298

Statistika

Dabar svetainėje :
Straipsnių : 1205
Viso peržiūrėjimų : 6587514