Pagrindinis Renginiai Visi kartu – viena šalis
Visi kartu – viena šalis Print E-mail

Visi kartu – viena šalis

 

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena – puiki galimybė pasvarstyti apie Tėvynę, gimtąjį kraštą, apie savo šaknis, žmogaus sielą šildančias vertybes. 

Tokių tikslų siekė Klaipėdos Tautinių kultūrų centre vykusio renginio „Visi kartu. Dar sykį – Lietuva“ organizatoriai. Spalvingas ir nuotaikingas renginys jaukiose centro patalpose surinko įvairių tautybių atstovus, kuriems svarbi Lietuvos praeitis, dabartis ir ateitis.

Renginyje dalyvavo „Aitvaro“ ir „Žaliakalnio“ gimnazijos mokytojai ir mokiniai, ukrainiečių, baltarusių, armėnų, azerbaidžaniečių bendruomenių kolektyvai. Kadangi Klaipėdos krašto istorijoje, kultūroje, mene jaučiamas ryšys su vokiečių istorija ir kultūra, renginyje skambėjo ir vokiškas žodis – mokinių trio atliko vokišką dainą. Pirmieji Maironio eilėraščio žodžiai programos dalyvius nuteikė  nuoširdžiam bendravimui. Įvairiomis kalbomis skambėjo dėkingumo, tolerantiškumo, pasididžiavimo, pagarbos žodžiai, skirti Lietuvai, kuri tautinių mažumų žmonėms tapo Tėvyne.

Visi renginio pasirodymai, skirti didžiajai ar mažajai Tėvynei, skambėjo dalyvio gimtąja kalba. Jauniausia renginio dalyvė Elien Petrosian dainavo armėnų kalba, jai atkartojo Azerbaidžano pilietės žodžiai. Gimnazistė Edita Arutiunian jausmingai pasakojo apie savo daugiatautę šeimą rusiškai ir armėniškai. Michailas Stefanovas nuotaikingai deklamavo eiles apie Baltijos jūrą ir meilę Klaipėdai. Skaitomos mokinių rašinių ištraukos apie Tėvynę  atskleidė jaunųjų piliečių Tėvynės ir gimtojo krašto sampratą:

-Aš esu daugiatautė: gimiau Lietuvoje, kalbu rusiškai, bet esu totorė. Man tėvynė yra ten, kur gyvena mano šeima. (Olga)

-Tėvynė – tai šalis, su kuria aš jaučiu dvasinį ryšį. (Dainius)

-Tėvynė – tai vieta, kur aš gimiau, kur mano namai, šeima, kur prabėgo vaikystės metai.(Armanas)

Nenuostabu, kad renginio dalyviai ir svečiai puikiai suprato vienas kitą, juk slavų kalbos labai panašios, o valstybinę lietuvių kalbą žino visi.

Džiugu, kad programos pabaigoje žodžio paprašė renginio svečiai. Poetė Rita Beikytė-Gatautė perskaitė eiles iš naujojo savo  eilėraščių rinkinio, o žiūrovas iš salės susirinkusius svečius pasveikino savo kūrybos posmais.

 

P.S. Stebėdama salėje susirinkusių žiūrovų ir svečių reakciją į renginio pasirodymus, matydama  nuoširdų jų susidomėjimą kitų tautų kultūromis, pagalvojau: kaip būtų gera, jeigu toks tautų tarpusavio supratimas sustabdytų etninius konfliktus visame pasaulyje. Bet tai jau kita istorija .... .

Jelena Stupakevič, Laima Rimeikienė

 
Copyright © 2020 www.klaipedatkc.lt. All Rights Reserved.
 

KVIEČIAME APLANKYTI

 


 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday2864
mod_vvisit_counterYesterday4474
mod_vvisit_counterThis week25125
mod_vvisit_counterLast week28753
mod_vvisit_counterThis month89425
mod_vvisit_counterLast month91325
mod_vvisit_counterAll3673407

Statistika

Dabar svetainėje :
Straipsnių : 1205
Viso peržiūrėjimų : 6587681