Pagrindinis Naujienos
Pradžia

The opening of the national cultural centre

was on 5th March 2012.


ConsultingHours

Tuesday from 09.00 till 12:00

Wednesday from 14:00 till 17:00

For more information please call +370 652 42822

Openinghours

Monday – Friday 09.00 - 17.00

(opening hours may vary depending on the events schedule)

 

 

 

#KORONAVIRUSASKLAIPĖDOJE

Siekiant užtikrinti informacijos sklaidą tarp miesto tautinių bendrijų žmonių, kurie karantino metu, susijusio su viruso COVID-19 plitimu, pateko į informacinę ir socialinę izoliaciją bei negauna pakankamai informacijos ir jaučia psichologinę įtampą, Tautinių kultūrų centras, gavus miesto mero štabo leidimą, priėmė sprendimą publikuoti mero pranešimus apie situaciją mieste rusų kalba bei publikuoti išverstus straipsnius centro tinklalapyje bei įstaigos facebook paskyroje https://www.facebook.com/ktkc.klaipeda 

 


 Klaipėdos miesto meras V. Grubliauskas 

informacija iš Facebook

 

INFORMACIJA NUO MIESTO MERO

2020.04.01

Šiandien vykusio savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdžio metu, buvo apsispręsta, kuriose įstaigose, esant dideliam koronavirusu infekuotų žmonių skaičiui, būtų izoliuojami lengvesne ligos forma sergantys pacientai.
Kalbant apie rimtesnį poreikį, kai kalba būtų apie šimtus pacientų, buvo įvardyta Švėkšnos viena iš gydymo įstaigų, kurioje vietų yra gerokai daugiau – gal net 300. Logistine prasme tai nėra ypatingai toli nutolusi teritorija, yra pakankamai nesudėtingai įgyvendinamas klausimas. Tikiuosi, kad šio rezervo neprireiks, bet poreikiui atsiradus, Klaipėda ir rajono savivaldybės sprendimą turi.

 


 

INFORMACIJA NUO VYRIAUSYBĖS

2020.04.01

Informuoju. ❗❗❗

6 svarbūs sprendimai, kuriuos šiandien priėmė Vyriausybė:
1. Kuponai. Už dėl karantino neįvykusią kelionę keleiviui bus išduodamas jo sumokėtos sumos vertės kuponas, kurį bus galima panaudoti per vienerius metus. Nepanaudojus, per 14 dienų bus galima susigrąžinti už kelionę sumokėtus pinigus.
2. Skrydžiai. Nuo balandžio 4, 0:00, keleiviniai skrydžiai Lietuvoje bus galimi tik gavus Lietuvos transporto saugos administracijos leidimą.
3. Keltai. Nuo balandžio 4, 0:00, bus draudžiama gabenti keleivius ir lengvąsias mašinas keltais, išskyrus maršrutą Kylis-Klaipėda-Kylis. Galimos išimtys tik gavus VRM leidimą.
4. Pasienio punktai. Lengvaisiais automobiliais į Lietuvą grįžtantys keleiviai bus įleidžiami tik per Kalvarijos ir Saločių punktus.
5. 100 mln. Vyriausybė steigia fondą, kuris padės išgyventi karantiną Lietuvos įmonėms. Pradinis Vyriausybės įnašas – 100 mln. eurų.
6. Padangos. Už nepakeistas žiemines padangas nebus baudžiama, kol nesibaigs karantinas.
Informaciją pateikė Giedrius Surplys

 


 

 

INFORMACIJA NUO MIESTO MERO

2020.03.29

 

Šį vakar, po kelių pokalbių su A. Veryga, vietoje dirbančiais medikais, CKT bei DFDS atstovais sutarta, kad nuo antradienio (tikimės) įsigalios nauja tvarka.

Visiems išlipant iš kelto bus atliekamas kraujo "express testas" , po kurio būtų aišku - kam reikalingas dar papildomas tepinėlio ėmimas, o kas galėtų vykti tiesiai į saviizoliaciją.
Paprašiau ministro, kad laiku būtų pristatyti reikiami testai ir jų nepritrūktų. Tai padės efektyviai naudoti terpes ir reagentus bei laboratorijų darbą . Tokiu būdu nei vieno nepatikrinto asmens neįleisime į Lietuvą, o į Klaipėdą - pirmiausia.

Nuo kitos savaitės visi pacientai atvežami į KUL skubioms operacijoms, bus tikrinami dėl COVID-19 viruso.
Tai padės išvengti komplikacijų ir sudėtingų pasekmių vėlesniuose gydymo etapuose. Linkiu stiprybės visiems medikams, dirbantiems ir kovojantiems visuose kovos su koronavirusu frontuose. Palinkėkite to ir jūs.

 


 

INFORMACIJA NUO MIESTO MERO

2020.03.29

Jei trumpai. Vakar jau gautas spec. siuntinys (19.000 respiratorių, vienakartinės pirštinės ir kt.) iš Vilniaus, vyksta intensyvus galingojo tyrimų aparato pastatymo ir montavimo bei derinimo darbai ir jau netruks jis pradės savo darbą. Vakar mūsų mobiliosioms "medikų kuopoms", atliekančioms patikrinimus keltuose, darbo buvo labai daug, nes keltai buvo net keturi, ir jei iki pietų buvo dirbama pagal naują tvarką, kai keleiviai buvo tikrinami "pagal simptomatiką", tai po pietų... ir vėl tvarka pasikeitė, ir vėl tikrinami visi be išlygų. Apie incidentus nepranešta, tik vienas buvęs klaipėdietis karantinuosis 14 dienų viešbutyje, o penki iš jų pasirinko tą patį variantą, bet viešbutyje laukdami, kol saugiu būdu bus užtikrintas parvykimas į jų savivaldybes. Beje, pora keleivių iš paskutiniojo kelto į viešbutį išvyko "užsupti ir įšilę", bet tikiuosi iki kelionės namų link "išsivėdins".

O situacija KUL kaista ir įtampa, jaučiant vis intensyvesnį COVID-19 viruso spaudimą, didėja kone kas valandą. Paskutinėmis žiniomis, patikrinus didžiąją dalį Neurochirurginio skyriaus medikų, jų tyrimai buvo neigiami, o tai reiškia, kad, dėkui Dievui, bent kol kas sergančiųjų medikų, dirbančių KUL, gretos nepasipildė ir taip norėtųsi, kad ta tendencija daugiau nebesikeistų. Bet identifikuotas vienas atvejas darbuotojai, iš KJL, jos vadovas apie tai informuotas, manau netrukus apie tai bus papasakota išsamiau.

KUL medikai įtaria, kad būtent šiame skyriuje (Neurochirurgijos) infekcija paplito nuo vieno iš ligonių (kuriems atliekamos būtinosios operacijos), užkrečiant kitus ligonius bei gydytojus, identifikuoti net penki jų, gulėję dviejose skirtingose palatose. Ir ta situacija padiktavo operatyvų ir būtiną sprendimą - skyrius operatyviai karantinuojamas, visi sergantys ligoniai iškeliami, atliekami visi kiti būtini veiksmai tokioje situacijoje. Medikai ir vadovybė be miego dirbo visą naktį ir dabar visa ši "evakuacija" jau baigta.

Būkite sveiki visi ir padarykite viską, kas nuo jūsų priklauso, kad taip ir būtų.

 


 

INFORMACIJA NUO MIESTO MERO

2020.03.28
Pirmiausia, kreipiuosi į visus, kuriuos puikus oras vilioja į gamtą, prie jūros - nei minutei nepamirškite, kad raginimas "likti namuose" net ir tokiais orais neginčytina rekomendacija, reikalavimas, kurio nesilaikymas ar juo labiau pažeidimas, gali sukelti ir teisinių pasekmių, jau net nebekalbant apie grėsmę ir riziką savo ir kitų sveikatai - būkite atsakingais piliečiais.

O grįžtant prie statistikos, tai po šią naktį KUL laboratorijoje vykdytų tyrimų viso identifkuoti 8 nauji užsikrėtimo COVID-19 virusu atvejai. Deja, bet ir vėl tenka konstatuoti, kad vienas iš teigiamų testų yra ir gydytojo iš KUL Neurochirurgijos skyriaus ir tai dar viena didelį nerimą ir rūpestį kelianti situacija.

Siekiant užkirsti bet kokias galimybės viruso plėtrai, izoliuota 10 medikų ir personalo, dirbančių šiame skyriuje. Šiuo metu KUL gydomi 49 šiuo virusu užkrėstieji, o dar 19 laukia savųjų jau atliktų tyrimų rezultatų, o dar du pacientai išleisti pabaigti gydymą namuose.

Dar viena informacija iš kelto patikros CKT - visa patikra vyko gana aktyviai ir operatyviai, ir per nepilnas keletą valandų, buvo patikrinti visi keleiviai, kurie turėjo būti tikrinami pagal atnaujintą tvarką ir iš jų tik trys pristatyti į viešbutį laikinam buvimui, kol jie saugiu transportu ir saugiu būdu iškeliaus į privalomąją saviizoliacijos vietą.

Tačiau tai kol kas tik pirmasis keltas iš keturių šiandien, tad darbo tikrinimo grupėms laukia dar daug. Primenu, be sustojimo veikia ir mobilus koronaviruso patikros punktas, nuolatos GMP automobiliais į KUL infekcinį korpusą pristatomi įtariami šiuo virusu pacientai, tad kova - be atvangos ir atokvėpio.


 

INFORMACIJA NUO MIESTO MERO

2020.03.27
Itin karštos ir intensyvios dienos vakaras. Pirmiausia - noriu nuoširdžiai padėkoti Loretai Venckienei, mobilaus patikros punkto ir visų mobilių medikų grupių, paimančių mėginius nustatytose vietose, koordinatorei. Šiandien ne tik kad patikrinti visi visų trijų keltų keleiviai, bet ir beveik visi viešbučiuose laikinai izoliuoti pacientai, o rytoj mėginiai bus paimti likusiai mažai grupei laukiančiųjų ir tie, kurie turi sąlygas saugiai ir griežtai saviizoliacijai, jau rytoj išvyks į tas vietas. Tai gerokai palengvins naštą Klaipėdai, lieka tikėtis, kad tikrai niekam nepritrūks sąmoningumo ir atsakomybės griežtai laikysis saviizoliacijos sąlygų. Tokiai spartai kol kas pilna apimtimi nėra pasiruošusios mėginius tiriančios laboratorijos Lietuvoje, nes vien 600 mėginių, paimtų Klaipėdoje (laivuose) dar tebėra saugiai saugomi, tačiau saugojimo laikas gana ribotas. Tikimės, kad SAM ras sprendimą ir kažkuri laboratorija priims šiuos mėginius ir ištirs juos kuo greičiau, nes KUL laboratorija jau kurį laiką dirba 24/7, 100% pajėgumu. Geroji žinia yra ir ta, kad pagaliau Klaipėdą pasiekė galingasis tyrimų aparatas, leisiantis tirti iki 1000 mėginių per parą, tačiau kiek truks pajungimo ir paleidimo darbai, atsakyti gali tik specialistai, bet tai - "auksinės" viltingo laukimo valandos.
Rytoj laukia net 4 keltai, bet jau nuo rytojaus tikrinami bus tik identifikuojamus simptomus turintys keleiviai, tad tikėtina, kad tai palengvins priešakinėse linijose esančių specialistų darbą, primenantį negailestingą kovą.
Būkite sveiki visi ir kiekvienas, būkite drausmingi, nesiburkite į grupes net ir gamtoje, saugokite ir saugokitės.

 

INFORMACIJA NUO MIESTO MERO

2020.03.27

 

Dienos rytas atnešė labai nerimastingų žinių. Šiuo metu KUL gydomi 37 pacientai. Tame skaičiuje ir šiąnakt atlikti tyrimai, kurie nustatė dar 13 naujų naujų atvejų. Dramatiškiausia žinia yra ta, kad šią naktį ligoninėje mirė 94 metų pacientas, sirgęs ne viena lėtine liga, tačiau jam taip pat buvo nustatytas ir COVID-19 virusas. Jis gydėsi Akių ligų skyriuje, nesiimu vertinti, kaip medikas, bet medikų patikintas esu, kad mirties priežastis ne dėl šio viruso. 

...Nuoširdi užuojauta mirusiojo giminėms ir artimiesiems.

Daugiau komentarų po netrukus prasidėsiančio darbinio pasitarimo nuotoliniu būdu su visų Klaipėdos ligoninių ir GMP vadovais, tikėtina apie 13.00 val. Prašau supratimo, kadangi situacija kaista kas valandą, sprendimai turi būti itin tikslūs ir operatyvūs, todėl dirbame didžiulėmis apsukomis ir krūviais.

 


 

 

INFORMACIJA NUO MIESTO MERO

2020.03.26

2020.03.26 d. vakaras. Diena kupina kovos veiksmų su COVID-19 fronte. Prisimenu ta iškalbingąjį "test, test, test" ir vakare matau, kad šiandien to veiksmo būta daug ir rimto.

Nuo pat ryto iki pat šio laiko mūsų specialistų "kovos grupės" ėmė mėginius iš trijų keltų keleivių ir tai buvo nei daug, nei mažai - apie 350 keleivių.

Dar neturiu galutinių duomenų, bet tik nedidelė jų dalis buvo nukreipta į savivaldybės paruoštas patalpas. Kitas kovos frontas - nuolatos veikianti mobilios patikros punktas, kuriame dirbta taip pat trimis pamainomis ir paimta 50 mėginių. Trečioji "fronto linija" - pradėta savivaldybės parengtose patalpose izoliacijoje esančių žmonių "išlaisvinimo" į saviizoliacijos erdves, operacija, kurios metu šiandien į tam tikslui tinkamas patalpas iškeliavo dar 26 žmonės.

Tad sumuokime - tai kone 430 "test, test, test" atvejų, nors kokie bus to rezultatai, bus aišku artimiausiu metu. Dėkui Dievui, pasipildė terpių ir reagentų atsargos, bet kyla įtampa kitame krašte - KUL laboratorija,dirbdama 24 val. rėžimu, atlieka iki 200 tyrimų per parą, tad pagalba iš kitų laboratorijų sostinėje, o nuo rytojaus tikėtina ir Šiauliuose tampa itin vertinga ir svarbi. Dėl to šiandien tarėmės su A. Veryga bei jo ir "S. Skvernelio komiteto" atstove Rugile ir tikiuosi, kad sprendimus ne tik radome, bet ir juos įgyvendinsime.

Gera žinia, kad sutarta, jog jau nuo rytojaus keli Respublikinės Klaipėdos Ligoninės žmonės, o mūsų Visuomenės Sveikatos Biuras "visa galia" jau kelios dienos taip pat jungiasi prie šių bendrų pajėgų.

Geras ir dalykiškas pokalbis dar dieną su VRM ministre Rita Tamašuniene dėl saugumo visuose šiuose procesuose užtikrinimo, nes tai - tarsi savotiška aksioma visuose šiuose procesuose.

Na ir paskutinioji žinia iš KUL.

Šiai dienai beveik 300 darbuotojų yra patikros dėl COVID-19 viruso procese ir paskutinėmis žiniomis slaugytojos ir jos padėjėjos, dirbančių akių ligų skyriuje, patikrinimo testai parodė infekciją.

Tad bendras šios ligoninės personalo, "paliesto" šio viruso skaičius pasiekė jau 14. Tokios ir tiek šios dienos žinių, tokie šiandienos įspūdžiai. Būkite sveiki ir likite namuose.

 


 

INFORMACIJA NUO MIESTO MERO

2020.03.26

IInformacijos perdaug nebus, dalinuosi, dalinkitės ir jus.

❗ Karantinas tęsiamas iki balandžio 13 dienos.
⭕ Viešose vietose rekomenduojama būti tik su burną ir nosį dengiančiomis apsauginėmis priemonėmis. Izoliacija ir karantinas – labai svarbūs siekiant suvaldyti viruso plitimą.

 


 

 

INFORMACIJA NUO MIESTO MERO

2020.03.26

Informacija grįžtantiems klaipėdiečiams. ‼️‼️‼️

Visi, kurie artimiausiomis dienomis grįžta iš užsienio prašome registruotis http://griztu.lt/

Registracijos dėka, mes galėsime efektyviau jumis pasirūpinti. Padėkite sau ir mums. 

Dėkojame už neatlygintinai sukurtą sistemą Koralis.co  vadovams Vyčiui Radvilai ir Eimantui Rudminui.

Dalinkitės informacija ‼️  

 


 

INFORMACIJA NUO MIESTO MERO

2020.03.25

Diena neeilinė, kupina išbandymų, pasitinkant keltus, parsivežant klaipėdiečius iš Vilniaus oro uosto, išlydint kitų miestų gyventojus į miestus, kuriuose jie gyvena, bet iššūkiai suvaldyti, nors ką tobulinti tikrai yra. Nesiimu vertinti naujos izoliavimo tvarkos (kurios oficialiai paskelbtos dar asmeniškai nemačiau) taikymo, kuri turėtų palengvinti apkrovas bei tempus savivaldybei. Gaila, kad kol viename Lietuvos krašte naujoji tvarka pradedam taikyti dar ją aptarinėjant, pajūrio krašte ją SAM klerkai reikalavo dar labiau griežtinti, kažkokia sumaištis ne kitaip...Kaip elgsimės rytoj? Vadovausimės savo protu, tik įdomu kaip elgsis VSC specialistai, nes jie juk pirmieji pasitinka ir nusprendžia kam kur...Tuo pačiu - KUL pirmoji Lietuvoje ėmėsi tirti savosios ligoninės medikus dėl "santykio" su COVID-19 virusu. Tiriami visi infekciniame korpuse dirbantys/kovojantys gydytojai bei slaugytojai bei dar ir iš kitų skyrių - viso virš šimto darbuotojų, Galutiniai ir patvirtinti rezultatai bus aiškūs jau rytoj, tuomet juos ir pateiksime. Jau patvirtintas ir naujojo šio klastingojo viruso tyrimų bei užsikrėtimo identifikavimo aparato "Cobas 6800 movable" skyrimas KUL ir jau šiandien prasidėjo monatvimo, pastatymo, suderinimo darbai. Kai jau jis pradės veikti, bus galima atlikti iki 30.000 tyrimų per mėnesį, reiškia ~1000 per dieną, bet svarbiausia, turėti pakankamai reagentų. Ramios nakties visiems, likite namuose, saugokite save ir savo artimuosius bei vieni kitus.

 


 

 21 марта - Международный день Навруз!

 

Сердечно поздравляем азербайджанскую общину «Азерис», а также всех представителей мусульманских общин с праздником весны и началом нового года – Новруз Байрам!

Пусть в вашей жизни произойдет обновление, которое является символом праздника.

Желаем счастья, радости, пусть будет мир и достаток в Ваших домах круглый год, а веснний ветер принесет удачу!

Пусть с каждым днем добра и света в жизни будет больше.

 С уважением и наилучшими пожеланиями

Коллектив Центра национальных культур


 

 Informacija dėl koronaviruso COVID-19

  

Dėl koronaviruso COVID-19 plitimo ir susidariusios situacijos šalyje Tautinių kultūrų centras pereina į darbą online režimu.
Stacionarus 8 (46) 210 283
Direktorius +37069973229
Projektų vadovas +37065242822
 
Iki kovo 30 dienos (terminas gali būti pratęstas) atšaukiami visi planuoti atviri ir uždari renginiai, susirinkimai, susitikimai, lietuvių kalbos kursai, užsiėmimai su vaikais ir suaugusiais.

 

Naudingos nuorodos: 

Nuoroda į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos svetainę >>>

Nuoroda į Švietimo mokslo ir sporto ministerijos svetainę >>>

 

RENGINIAI

Dėl renginių draudimo nuo 2020 m. kovo 13 d. iki kovo 27 d.:

Nuo 2020 m. kovo 13 d. 7.00 val. uždrausta visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje visus tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse organizuojamus sporto, kultūros, laisvalaikio, pramogų bei kitus renginius.

Atvirose erdvėse galima organizuoti tik tokius renginius, kuriuose dalyvauja ne daugiau kaip 100 asmenų. Tokiuose renginiuose būtina užtikrinti ypatingas apsaugos sąlygas: atstumas tarp dalyvių – ne mažesnis kaip 1 metras, renginys skirtas ne rizikos grupės (vyresnio amžiaus ar sergantiems lėtinėmis ligomis) žmonėms, užtikrinta rankų dezinfekcijos ir rankų higienos galimybė.

Profesionalūs sporto renginiai gali būti organizuojami tik be žiūrovų. 

KULTŪROS, LAISVALAIKIO, SPORTO ĮSTAIGOS

Dėl kultūros, laisvalaikio, sporto įstaigų veiklos ribojimo nuo 2020 m. kovo 13 d. iki kovo 27 d.:

Draudžiamas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimas.

Draudžiama veikla vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centruose.


 

  Tautinių kultūrų centre skambėjo Lietuvai skirtos dainos ir eilės

 

Kovo 10 d. Tautinių kultūrų centre vyko muzikinis-literatūrinis vakaras, skirtas Kovo 11-ajai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui paminėti.

Puošnioje centro salėje susirinkusiems sveikinimo žodį tarė Tautinių kultūrų centro direktorė Jelena Butkevičienė. Pranešimus apie Kovo 11-osios įvykius, istoriją ir nacionalinį susiklausymą skaitė Leonid Tregub, Dionyzas Varkalis, Vytautas Lupeika ir Petro Olar.

Koncertinėje programoje muzikos kūrinius atliko smuiku Austėja Botyriūtė (akomp. Narine Stepanyan), fortepijonu Vaida Vaičaitytė, saksofonu Gabija Žemaitytė (akomp. Aušra Valentienė), fortepijonu Džesika Pankratova, valtorna Denis Miškinis (mokyt. Elena Čekelienė), eiles skaitė Birutė Tregub ir Leonid Tregub. Koncertą vedė Valentina Mamonenko.

Renginio organizatoriai: Tautinių kultūrų centras, Pabaltijo ukrainiečių asociacija. 


 

 

  Edukacinis užsiėmimas "Semiani"

 

Klaipėdos regiono azerbaidžaniečių draugija „Azeris“ kovo 7 d. 15.30 val. organizavo edukacinį užsiėmimą, skirtą pasigaminti „Semiani“ tradicinei azerbaidžaniečių pavasario šventei „Novruz Bairam“. Renginio partneris - Tautinių kultūrų centras.

Sekmadieninės mokyklos auklėtiniai pagamino pavasario ir derlingumo simbolį „Semiani“. Jų darbai buo sunumeruoti, ir per šventę „Novruz Bairam“ bus pristatyti ir apdovanuoti darbų autoriai.

 

 

 


 

 

 Kviečiame į edukacinį užsiėmimą

 

Klaipėdos regiono azerbaidžaniečių draugija „Azeris“ kovo 7 d. 15.30 val. kviečia visus norinčius į Tautinių kultūrų centrą, kur vyks edukacinis užsiėmimas, skirtas pasigaminti „Semiani“ tradicinei azerbaidžaniečių pavasario šventei „Novruz Bairam“.

„Semiani“ – tai sudaiginti kviečiai, vienas iš svarbiausių šventės „Novruz Bairam“ atributų.

Tai pavasario ir derlingumo simbolis. 

 

 


 

 

 2020 m. VASARIO mėnesio renginiai   

 

Data

Renginys

Vieta

Kovo 7 d. 15.30 val.

Edukacinis užsiėmimas "Semiani" (Sėjam grūdą). Organizatorius - Klaipėdos regiono azerbaidžaniečių draugija "Azeris". Renginio partneris - Tautinių kultūrų centras.

TKC (K. Donelaičio 6B)

Kovo 10 d. 16.00 val.

Muzikinis-literatūrinis vakaras, skirtas Kovo 11-ajai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui paminėti.

Organizatorius – Pabaltijo ukrainiečių asociacija. Renginio partneris – Tautinių kultūrų centras.

TKC (K. Donelaičio 6B)

Kovo 21 d. 14.00 val.

Atšauktas* 

Renginys „Večaryna z „Kupalinkai“, skirtas vokalinio kolektyvo 15 metų veiklos jubiliejui.

Rengėjai – Tautinių kultūrų centras ir Klaipėdos miesto baltarusių bendrija „Krynica“.

Klaipėdos koncertų salė (Šaulių g. 36)

Kovo 21 d. 17.00 val.

Atšauktas*

Tradicinė pavasario šventė „Novruz Bairam“.

Rengėjai – Tautinių kultūrų centras ir Klaipėdos regiono azerbaidžaniečių draugija „Azeris“.

TKC (K. Donelaičio 6B)

Kovo 28 d. 14.00 val.

Atšauktas*

Ukrainiečių kultūros dienos. I dalis. Parodos „Nacionaliniai ukrainiečių kostiumai“ atidarymas.

Organizatorius – Ukrainiečių kultūros ir švietimo centras „Rodyna“. Renginio partneris – Tautinių kultūrų centras.

TKC (K. Donelaičio 6B)

Kovo 29 d. 13.00 val.

Atšauktas*

Ukrainiečių kultūros dienos. II dalis. Valentinos Anurovos-Lisokolenko (Poltava, Ukraina) parodomoji pamoka, kaip pasigaminti tautinį kostiumą.

Organizatorius – ukrainiečių kultūros ir švietimo centras „Rodyna“.

Pilies g. 2A, II aukštas

Kovo 31 d. 16.00 val.

 

Susitikimas su įdomiais žmonėmis „Lietuvos laivyno istorija“.

Organizatorius – Klaipėdos miesto baltarusių bendrija „Krynica“. Renginio partneris – Tautinių kultūrų centras.

TKC (K. Donelaičio 6B)

 

Atšauktas* - Reiškia, kad apie renginio vykdymo datą bus pranešta vėliau

 

Lietuvių kalbos kursai tautinių bendrijų atstovams Atšauktas*

Pirmadieniais vyksta lietuvių kalbos kursai tautinių bendrijų atstovams:

I gr. (pradedantieji) – nuo 15.30 val. iki 17.00 val.

II gr. (pažengusieji) – nuo 17.15 val. iki 18.45 val.

 

Parodos Atšauktas*

Iki kovo 26 d. veikia Lilijos Kuliešienės fotodarbų paroda "Žavingos akimirkos".

 

Nuo kovo 28 d. veikia paroda „Nacionaliniai ukrainiečių kostiumai“. Organizatorius – Ukrainiečių kultūros ir švietimo centras „Rodyna“.

 

Iki balandžio mėn. veikia paroda „Rankdarbiai džiugina sielą“ (suaugusiųjų tautodailės raštų užsiėmimų lankytojų darbai) Vadovė M. Filičeva.

 

Kviečiame lankytis: I - IV – 10.00-16.30 val.; V – 10.00-15.00 val. Atšauktas*

 

Kviečiame į skaityklą susipažinti su dienraščių periodika ir tautinių mažumų literatūra, naujienomis:

I - IV – 14.00-16.45 val.; V – 10.00-14.00 val.

 

Visi renginiai fotografuojami, nuotraukas galima pasižiūrėti Tautinių kultūrų centro tinklapyje www.klaipedatkc.lt.


 

Šventė „Plačios Užgavėnės“

Tatjana Volkova, kultūrinės veiklos vadybininkė

2020-03-02

 

 

Vasario 28 d. Tautinių kultūrų centre įvyko šventė „Plačios Užgavėnės“ (Šyrokaja Maslenica).

 

Rengėjai – Tautinių kultūrų centras ir Klaipėdos rusų bendrija „Lada“. 

 

 

  


 

Poeto Musa Džalilio gimimo metinės.

Tatjana Volkova, kultūrinės veiklos vadybininkė

2020-03-02

 

 

Vasario 28 d. Tautinių kultūrų centre Klaipėdos totorių bendrija „Nur“ organizavo renginį, skirtą paminėti poeto Musa Džalilio gimimo metinės.

Organizatorius – Klaipėdos totorių bendrija „Nur“.

Renginio partneris – Tautinių kultūrų centras.

  

 

 


 

Užgavėnės šventė lenkų bendrijos nariams.

Tatjana Volkova, kultūrinės veiklos vadybininkė

2020-03-02

 

 

Vasario 25 d. Tautinių kultūrų centro salėje Klaipėdos lenkų bendruomenės nariai linksmai šventė Užgavėnės. Organizatorius – VšĮ „Klaipėdos trečiojo amžiaus universitetas“ (Klaipėdos lenkų bendruomenė). Renginio partneris – Tautinių kultūrų centras.

  

 

 


 

 Paroda „Rankdarbiai džiugina sielą“

Rita Banevičienė, kultūrinės veiklos vadybininkė

2020-02-24

Nuo vasario mėn. Tautinių kultūrų centre veikia paroda „Rankdarbiai džiugina sielą“. Parodoje eksponuojami Tautinių kultūrų centro vykdomų neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi tautodailės raštų užsiėmimų (vadovė Marina Filičeva) lankytojų rankdarbiai iš odos – sagės, papuošalai, nedideli paveikslai, dekupažo dirbiniai.

Paroda veiks iki balandžio mėn.

Maloniai kviečiame apsilankyti!

 

 


 

 

Renginys, skirtas Tarptautinei gimtosios kalbos dienai.

Vertė Rita Banevičienė, kultūrinės veiklos vadybininkė

2020-02-24

 

 

Šeštadienį ukrainiečių sekmadieninėje mokykloje įvyko pamoka „Mano kalba kaip lakštingalos“, skirta Gimtosios kalbos dienai. Tie, kurie moka ukrainiečių kalbą, rašė diktantą. Diktanto rašyme dalyvavo ukrainiečių sekmadieninės mokyklos vaikai ir jų tėvai. Vaikai deklamavo trumpus eilėraščius ir skaitė citatas apie gimtąją ukrainiečių kalbą. Pamoką vedė ukrainiečių sekmadieninės mokyklos mokytoja Nataliia Sekunda.

  


 

Klaipėdos baltarusiai minėjo Tarptautinę gimtosios kalbos dieną

Rita Banevičienė, kultūrinės veiklos vadybininkė 

2020-02-24

Vasario 21 d. Klaipėdos miesto baltarusių bendrijos „Krynica“ nariai kvietė visus į renginį, skirtą Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Renginio partneris – Tautinių kultūrų centras.

Renginys prasidėjo Nacionalinio baltarusių kalbos diktanto rašymu. Tautinių kultūrų centro klasėje diktantą, kuris nuo 13 valandos buvo tiesiogiai transliuojamas per televizorių, pasitelkus interneto telefonijos tinklą ir kompiuterinę programą Skype, rašė 20 dalyvių. Diktanto tekstą skaitė Artiom Postnikov. Diktantas buvo rašomas daugelyje šalių.

Klaipėdos miesto baltarusių bendrijos „Krynica“ pirmininkas Nikolaj Logvin džiaugėsi diktantą rašyti susirinkusiais dalyviais ir pastebėjo, kad šis diktantas – ne žinių patikrinimas, o pagarbos gimtajai kalbai ženklas. Juk diktantą rašyti atėjo tie žmonės, kuriems yra brangi Baltarusija ir gimtoji kalba.

Parašę diktantą, renginio dalyviai pratęsė Tarptautinės gimtosios kalbos dienos minėjimą literatūriniame-muzikiniame vakare „Gimtoji kalba – tautos siela“. Jaukioje Tautinių kultūrų centro salėje skambėjo baltarusiškos dainos, buvo skaitomos žymių baltarusių poetų eilės ir rašytojų kūrinių ištraukos.  


 

Renginys „Mes tavo vaikai, Lietuva“

Vasario 12 d. Tautinių kultūrų centro jaukioje salėje skambėjo muzika ir eilėraščiai Lietuvai. Renginio „Mes tavo vaikai, Lietuva“, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, programą sudarė edukacija „Lietuvos vėliavos spalvų simbolika“ ir koncertas. Šventės rengėjai – Klaipėdos miesto savivaldybės tautinių kultūrų centras, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokykla, Klaipėdos m. pedagogų švietimo ir kultūros centras. Renginio svečiai – Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktorė Vida Montvydaitė ir Ryšių su tautinėmis bendrijomis skyriaus vyresnieji specialistai Irma Rabcevičienė, Sigitas Šliažas.

Departamento direktorė pasveikino šventės dalyvius ir įteikė padėkos raštus Klaipėdos žydų bendruomenės sekmadieninės mokyklos ilgametei direktorei Linai Spevak, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos bendruomenei ir Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro bendruomenei.

Edukacinio užsiėmimo „Lietuvos vėliavos spalvų simbolika“ metu neformaliojo vaikų švietimo programos „Klaipėdos miesto tautinių bendrijų sekmadieninė mokykla“ tautodailės būrelio mokytoja Marina Filičeva susirinkusiems vaikams pademonstravo, kaip modeliuoti sagę iš iškirptų geltonos, žalios ir raudonos spalvos veltinio formų (ąžuolo lapo, trikampio, kvadrato, skritulio ir pan.), kaip derinti trispalvę juostelę, kaip klijuoti prisegtuką. Ne tik vaikai, bet ir suaugusieji aktyviai įsitraukė į trispalvių sagių gaminimą ir, pasipuošę jomis, su nekantrumu laukė koncerto.

Koncerte skambėjo lietuvių autorių kūriniai – B. Dvariono „Andante cantabile“ ir „Žvaigždutė“, G. Kuprevičiaus „Skriski, skriski Lietuvėlėn!“, A. Batavičiaus „Lakštingalėlė“, L. Remeikienės „Tuk tuk, širdele“, I. Šeduikienės „Nupiešiu Lietuvą“, G. Kalino „Dvi dainos be žodžių“ ir kt., lietuvių liaudies dainos – „Ant kalno karklai“, „Sode mergelė vaikščiojo“, „Tekėjo saulelė“ ir kt. Kūrinius atliko, dainavo, šoko Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos mokiniai, neformaliojo vaikų švietimo programos „Klaipėdos miesto tautinių bendrijų sekmadieninė mokykla“ įvairių grupių (armėnų, azerbaidžaniečių, baltarusių, rusų, totorių, ukrainiečių, žydų) auklėtiniai ir Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro rusų vokalinis ansamblis „Lel“. 


 

 

 2020 m. VASARIO mėnesio renginiai   

 

Vasario 12 d. Renginys „Mes tavo vaikai, Lietuva“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. 15.00 val. edukacija koncerto dalyviams „Lietuvos vėliavos spalvų simbolika“. 16.00 val. koncertas. Rengėjai – Tautinių kultūrų centras, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokykla, PŠKC.

Vasario 13 d. 17.00 val. Literatūrinis-muzikinis vakaras. Organizatorius – Klaipėdos literatų klubas „Aplinka“. Renginio partneris – Tautinių kultūrų centras.

Vasario 18 d. 16.00 val. Diskusija „Kalbos reikšmė formuojant tautinę savimonę“. Organizatorius – Pabaltijo ukrainiečių asociacija. Renginio partneris – Tautinių kultūrų centras.

Vasario 21 d. 16.00 val. Literatūrinis-muzikinis vakaras „Gimtoji kalba – tautos siela“. Organizatorius – Klaipėdos miesto baltarusių bendrija „Krynica“. Renginio partneris – Tautinių kultūrų centras.

Vasario 22 d. 13.00 val.  Renginys, skirtas Tarptautinei gimtosios kalbos dienai. Organizatorius – ukrainiečių kultūros ir švietimo centras „Rodyna“. Pilies g. 2A, II aukštas

Vasario 25 d. 16.00 val. Užgavėnės. Organizatorius – VšĮ „Klaipėdos trečiojo amžiaus universitetas“ (Klaipėdos lenkų bendruomenė). Renginio partneris – Tautinių kultūrų centras.

Vasario 28 d. 16.00 val. Poeto Musa Džalilio gimimo metinės. Organizatorius – Klaipėdos totorių bendrija „Nur“. Renginio partneris – Tautinių kultūrų centras.

Vasario 29 d. 12.00 val. „Plačios Užgavėnės“ (Šyrokaja Maslenica). Rengėjai – Tautinių kultūrų centras ir Klaipėdos rusų bendrija „Lada“. Renginio vieta: Tautinių kultūrų centro kiemelis.

Lietuvių kalbos kursai tautinių bendrijų atstovams

 

Nuo vasario 10 d. pirmadieniais vyksta lietuvių kalbos kursai tautinių bendrijų atstovams:

I gr. (pradedantieji) – nuo 15.30 val. iki 17.00 val.

II gr. (pažengusieji) – nuo 17.15 val. iki 18.45 val.

 

Parodos

 

Iki kovo 1 d. veikia paroda „Baltarusių Vernisažas“. Organizatorius – Klaipėdos miesto baltarusių bendrija „Krynica“.

Kviečiame lankytis: I - IV – 10.00-16.30 val.; V – 10.00-15.00 val.

 

Kviečiame į skaityklą susipažinti su dienraščių periodika ir tautinių mažumų literatūra, naujienomis:

I - IV – 14.00-16.45 val.; V – 10.00-14.00 val.

 

Visi renginiai fotografuojami, nuotraukas galima pasižiūrėti Tautinių kultūrų centro tinklapyje www.klaipedatkc.lt.


 

Atidaryta paroda „Baltarusių Vernisažas“

Sausio 23 d. Tautinių kultūrų centre atidaryta baltarusių menininkų darbų paroda „Baltarusių Vernisažas“. Parodos iniciatorius – Klaipėdos miesto baltarusių bendrija „Krynica“. Partneris – Tautinių kultūrų centras.

Parodos ekspozicijoje baltarusių dailininkų iš Vilniaus – Tatjanos Mazajevos, Juozo Pranckevičiaus, Boriso Šandrochos, Viktoro Ivanovskio, Leonido Chludoko ir iš Klaipėdos – Oksanos Juozaitienės, Aleksandro Caregorodcevo darbai.

Paroda veiks iki kovo 1 d.

 

Maloniai kviečiame apsilankyti!

 


 

 

Literatūrinis-muzikinis vakaras

Sausio 23 d. Klaipėdos literatų klubas „Aplinka“ sukvietė literatūros ir muzikos gerbėjus į vakarą „Viena snaigė dar ne sniegas...“ . Renginio partneris – Tautinių kultūrų centras.

Žiūrovams salėje prozą skaitė ir eilės deklamavo Tatjana Černych, Gennadij Lukinskij, Irina Bespamiatova, Vladimir Zlatolinskij, Angelina Laktionova, Liudmila Tretjakova-Gagalinskaja, Jelena Lavrova, Ksenija Archipova, Lilija Kuliešienė, Aleksandr Blytuškin, Jurij Nikiforov, Regina Kanaeva, Aleksej Trimailov, Georgij Raenkov, skambėjo Irinos Simačiovos atliekamos dainos. Fleita grojo Vladimir Zlatolinskij ir Irina Bespamiatnova, gitara skambino ir Vladimiro Vysockio dainas atliko Sergej Blakunov.

 


 

 

Renginys vaikams „2020 m. pasitinkant“

Sausio 4 d. uostamiesčio lenkų bendruomenė susirinko į Kalėdinį renginį „2020 m. pasitinkant“. Renginio partneris – Tautinių kultūrų centras.

Į šventiškai papuoštą Tautinių kultūrų centro salę atėjusios šeimos su vaikučiais turėjo puikią galimybę pasilinksminti, pažaisti žaidimus, deklamuoti eilėraščius ir susitikti su Kalėdų seneliu, kuris visus apdovanojo saldžiomis dovanomis.

 


 

 

 2020 m. SAUSIO mėnesio renginiai   

 

Sausio 4 d. 14.00 val. Kalėdinis renginys vaikams „2020 m. pasitinkant“. Lietuvos lenkų sąjungos Klaipėdos skyrius. Partneris - Tautinių kultūrų centras. Registracija telefonu 866985244.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus kviečia sausio 7 d. 17.00 val. į renginį, skirtą Klaipėdos miesto kapinių įšventinimo 200 metų paminėjimui. Atminties ir pagarbos vakaras Klaipėdos skulptūrų parke.

Renginio vieta – centrinė Skulptūrų parko aikštelė prie Tautinių kultūrų centro.

Sausio 11 d. 16.00 val. Renginys „Baltarusių Kаliadki“. Klaipėdos baltarusių bendrija „Krynica“. Renginio vieta – viešbutis „Amberton“. Registracija telefonu 860076442.

Sausio 11 d. 14.00 val. Renginys „Ukrainiečių tradicijos“. Klaipėdos ukrainiečių švietimo ir kultūros centras „Rodyna“. Renginio vieta – Pilies g. 2A, 2 aukštas. Registracija telefonu 860738056.

Sausio 11 d. 16.00 val. Finalinis žiemos intelektualinis turnyras „Kas? Kur? Kada?. VŠĮ „Intelektas Lt“. Renginio partneris – Tautinių kultūrų centras. Registracija telefonu 864614415.

Sausio 23 d. 17.00 val. Literatūrinis-muzikinis vakaras. Organizatorius – Klaipėdos literatų klubas „Aplinka“. Partneris – Tautinių kultūrų centras.

 

Kviečiame į skaityklą susipažinti su dienraščių periodika ir tautinių mažumų literatūra, naujienomis:

I - IV – 14.00-16.45 val.; V – 10.00-14.00 val.

 

Visi renginiai fotografuojami, nuotraukas galima pasižiūrėti Tautinių kultūrų centro tinklapyje www.klaipedatkc.lt.


 
«StartPrev12345678910NextEnd»

Copyright © 2020 www.klaipedatkc.lt. All Rights Reserved.
 

KVIEČIAME APLANKYTI

 


 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday1096
mod_vvisit_counterYesterday3387
mod_vvisit_counterThis week16499
mod_vvisit_counterLast week29795
mod_vvisit_counterThis month8265
mod_vvisit_counterLast month102329
mod_vvisit_counterAll3694576

Statistika

Dabar svetainėje :
Straipsnių : 1205
Viso peržiūrėjimų : 6621279
Joomla extensions by Siteground Hosting